У Бобринці давали поради дрібним сільгоспвиробникам

Як краще реалізувати вирощену продукцію, де знайти покупця, як зберігати продукцію до реалізації, - цими та багатьма іншими питаннями цікавилися фермери Кіровоградщини під час «круглого столу» «Угода ...

У Бобринці давали поради дрібним сільгоспвиробникам
У Бобринці давали поради дрібним сільгоспвиробникам

Як краще реалізувати вирощену продукцію, де знайти покупця, як зберігати продукцію до реалізації, – цими та багатьма іншими питаннями цікавилися фермери Кіровоградщини під час «круглого столу» «Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників», що пройшов у м. Бобринець 27 жовтня. Участь у заході взяли дрібні сільгоспвиробники, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Завідувач кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського національного технологічного університету, кандидат економічних наук Михайло Селінний, розповів присутнім про основні положення Угоди про асоціацію з ЄС у розрізі зростання вимог до організації виробництва та збуту вітчизняної сільгосппродукції. Як зазначив експерт, підписання угоди сприяло лібералізації торгівлі між Україною та країнами ЄС, проте вітчизняні виробники ще не в повній мірі використовують цю можливість. Також він звернув увагу на можливості та загрози для дрібних товаровиробників.

На позитивному ефекті від об’єднання сільгоспвиробників на умовах кооперації наголосив голова Кіровоградської сільськогосподарської дорадчої служби Віталій Гліжинський.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації Марія Чорна охарактеризувала структуру сільгоспвиробництва області та перспективні напрямки розвитку дрібного підприємництва Бобринецького району.

Учасники «круглого столу» підняли також широкий спектр інших проблем, до яких, зокрема, відноситься недостатній розвиток зеленого туризму в Кіровоградській області (приміром, у Бобринецькому районі зелені садиби взагалі відсутні),недотримання сівозміни та «засилля» соняшникової культури на полях району та області. При цьому вони наголосили на важливості обговорення саме практичних питань розвитку сільського господарства. 

«Круглі столи» проводяться в рамках проекту «Діалог щодо дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС», що реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Полтавським, Кіровоградським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації, Товариством «Український народний дім в Чернівцях» за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження». 

ДжерелоСіверський інститут регіональних досліджень


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку