Типові помилки грантрайтера

На помилках, звісно, навчаються. Але у питаннях отримання грантів ціна власних помилок – надто висока. Розуміючи це, фундація CEASC, яка впродовж останніх років займається консалтингом у написанні ...

Додано:
ceasc

granti
Типові помилки грантрайтера

На помилках, звісно, навчаються. Але у питаннях отримання грантів ціна власних помилок – надто висока. Розуміючи це, фундація CEASC, яка впродовж останніх років займається консалтингом у написанні грантових проектів, склала список типових помилок потенційних отримувачів грантів.

 Швидкісне написання проектів під оголошений конкурс

Цієї помилки припускаються 90% грантрайтерів, коли пишуть проекти, побачивши оголошений конкурс. Як правило це робиться поспіхом, за кілька днів до дедлайну, з єдиною метою отримати гроші. У такому випадку ви гарантовано не врахуєте багато важливих аспектів, що буде дуже заважати на етапі реалізації проекту. Тому проекти мають бути написані заздалегідь. У цьому випадку ви зможете моніторити конкурси і адаптовувати під них вже готовий проект, подаючи проектні заявки.

 Спроба охопити дуже багато напрямків в одному проекті

Коли ви працюєте із деревом проблем і деревом цілей, виникає спокуса вирішити в одному проекті цілу низку важливих задач. Європейські донори гарантовано не підтримають таку заявку, оскільки розуміють, що виконати її буде дуже складно.

Оберіть одну найважливішу ціль, напишіть проект і зверніться до підходящого фонду. Оптимальна формула: одна задача –  один проект. Наступну ціль ви досягнете за допомогою іншого проекту.

 Вибір невідповідного фонду або програми

Якщо ваш проект стосується охорони здоров’я або сільського господарства – шукайте фонд саме такої спрямованості. Намагання «підігнати» проект під вимоги фонду, який займається проблемами гендерної рівності – заздалегідь програшна ситуація. Експерти завжди звертають увагу на відповідність.

 Завищені суми і помилки у фінансовому плані

Донори будуть дуже прискіпливо розглядати цю частину вашого проекту. Якщо ви припустилися помилок у фінансових розрахунках, вам, звісно, не виділять кошти. Недбалість у цих питання х неприпустима. Ще гірше – якщо ви вказали завищені суми або необґрунтовані витрати. Якщо ви бачите, що у конкурсі заявлена сума підтримки 100 тис. євро, а ваші витрати по проекту становлять 90 тис., не вигадуйте додаткових статей на 10 тис. Це помітять і на підтримку в такому разі можете не розраховувати.

 Помилки при формуванні команди проекту

Формуючи команду проекту, зважайте на вимоги рівності шансів (гендерна та вікова рівність). Також пам’ятайте, що ви не зможете сформувати велику команду. М’які проекти  потребують адміністрування силами двох – трьох осіб, тверді – до п’яти осіб. Обов’язково перевірте, чи є у вашому регіоні фахівці, які володіють компетенціями, які ви вказали у проекті. Це стосується як людей, які працюють у команді проекту, так і тих, із ким ви будете працювати, як з підрядниками або виконавцями.

 Грамотне врахування ризиків

Пункт, особливо актуальний для України. Міжнародні донори розуміють, що ризики, пов’язані із реалізацією грантових проектів в Україні вищі, ніж в інших країнах. Тому варто не лише виписати ризики, але й продумати, як ними управляти і мінімізувати. Саме це буде оцінено найбільш високо.

 Звітність і життєздатність проекту

Початківці думають, що підписання грантової угоди – привід відкорковувати шампанське і розслабитися. Насправді це – лише початок. Ви повинні реалізовувати кожен етап проекту у вказані терміни і звітувати за кожну витрачену копійку. Якщо донор не отримає звіту – ви не отримаєте наступного траншу фінансування. Не забувайте також, що ваш проект повинен бути життєздатним після завершення фінансування від трьох до п’яти років. Аудитори можуть перевірити це будь – якої миті і навіть примусити вас повернути усю суму виділених коштів, якщо ви не продумали що буде з результатами по завершенню останнього траншу.

 Це – лише невелика частина того, що вам потрібно знати, починаючи роботу у проектному підході із залученням коштів міжнародних донорів. Повну інформацію ви отримаєте, взявши участь у тренінгу «Написання проектів. Фонди ЄС», який відбудеться у Києві 8 -9 листопада.

Детальніше про тренінг – https://www.ceasc-bw.com/products/trening-napisannya-proektiv-fondi-jes-8-9-listopada1/


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

До 24-их роковин зникнення Георгія Ґонґадзе у Києві відкрили пам’ятну Алею та провели меморіальну акцію

Добровольчий будівельний батальйон за підтримки МПР та Global Giving створює безпечні простори у постраждалих селах Миколаївщини

«Українська молодь сьогодні – 2024»: представники влади та громадських організацій обговорили результати дослідження

Як у двох громадах Волині та Рівненщини налагоджували співпрацю місцевої влади і молоді

«Центр пробації»: сьогодні понад 4,5 тис. клієнтів пробації на захисті України

Центр Ахалар завершив курс "Абетка саморегуляції 6.0" для активістів/ок