Ціна держави: допоможіть нам припинити розкрадати ваші гроші

Сьогодні проект "Ціна держави" публічно звернувся до української спільноти з закликом допомогти зупинити розкрадання та марнування грошей на державних підприємствах. Сьогодні державні підприємства є ...

dp8rokiv
Ціна держави: допоможіть нам припинити розкрадати ваші гроші

Сьогодні проект “Ціна держави” публічно звернувся до української спільноти з закликом допомогти зупинити розкрадання та марнування грошей на державних підприємствах. Сьогодні державні підприємства є прикладами численних зловживань та безгосподарності, збитки від якої покривають коштом платників податків.

За даними міжнародних аудиторів, українські державні підприємства втрачають мільярди гривень через завідомо невигідні угоди, оплату політичного популізму та недолуге управління. Водночас, саме державні підприємства найповільніше відкривають свої дані: лише 12% зареєструвалися на порталі, це у 3,5 разу менше за решту бюджетних установ.

“Відкриття сайту edata.gov.ua, де можна було би простежити витрачання кожної копійки – це чудова ідея. На жаль, чиновники знайшли тупий, але надійний спосіб не дати нам побачити крадіжки і марнотратство: вони просто не реєструються на сайті і не показують обороти. Ми вирішили, що треба довести ідею до кінця і будемо тиснути на них за допомогою депутатських запитів, скарг і привернення уваги. Найважча ділянка – державні підприємства. Якщо впораємося з ними, впораємося і з рештою”, – вважає Євген Шульга, директор з розвитку CASE Україна.

Справа в тому, що 2 місяці тому у тестовому режимі запрацював  “Індекс непрозорості державних підприємств”. Це один із інструментів зі зменшення корупції у сфері, де сотні мільярдів наших з вами коштів. Представники “Ціни держави” кажуть: “Нам потрібні 120 тис. грн для удосконалення цього інструменту”. І окремо акцентують на тому, що не звертаються до закордонних фондів для підтримку цієї ініціативи. На їхнє переконання, підтримка приватними внесками означатиме, що прозорості держпідприємств вимагають саме громадяни України.  Зі зробленого:

1) База даних усіх підприємств
2) Надіслано перші 20 депутатських звернень до директорів найбільших держпідприємств з вимогою припинити порушення закону (за сприяння Сергія Лещенка).
3) Об’єднано зусилля з Ейдос: Центр політичних студій та аналітики для швидшого внесення змін до закону «Про відкритість використання публічних коштів».

За нинішніх темпів реєстрації, доведеться чекати 8 років, доки всі 3690 державних підприємств відкриють свої обороти. Для того, щоб пришвидшити отримання доступу до цих даних, команда “Ціни держави” має намір відстежувати порушення, тиснути і об’єднувати зусилля.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями