Триває кампанія крауфандингу проекту за участі переселенців «Пісок. Повернення»

Українсько-африканський перекладацький проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» став основою міждисциплінарного перформансу «Пісок», створеного хореографами "Платформи сучасного танцю" спільно з ...

пісок
Триває кампанія крауфандингу проекту за участі переселенців «Пісок. Повернення»

Українсько-африканський перекладацький проект «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра» став основою міждисциплінарного перформансу «Пісок», створеного хореографами “Платформи сучасного танцю” спільно з етно-театром “Дивина” та драмерами “AfriKAN”. Мовою поезії і танцю, фольклору Східної України і Західної Африки він розповідає про дорогу, втрату і пошуки домівки, іноді безнадійні.

Після трьох показів перформансу впродовж 2017 року (вони відбулися у Києві та Кропивницькому) світ не змінювався, але його сприйняття глядачами і самими артистами було вже іншим. Тема дороги і дому виявилася надто близькою і болючою для кожного із нас, адже частина суспільства втратила дім, а інша частина – прихистила у власному домі.

пісок1

пісок2

Зараз готується нова інтерактивна версія перформансу «Пісок. Повернення» за участі українських внутрішніх мігрантів та історій з їхнього досвіду життя поза домом.

Проект працює як відповідь на високу потребу в розмові про нові цінності суспільства, до якого інтегрувалися внутрішньо переміщені особи.

Мета проекту – озвучити ідеї, якими сьогодні живе не лише Україна, а і світ. Саме тому до нього буде залучено ту частину суспільства, якій найбільше йдеться про дім та повернення до нього.

Зараз «Пісок. Повернення» фінансується через Спільнокошт на платформі Велика Ідея. Кожен із нас може проголосувати за його створення своїми внесками або коментарями. Зібрані кошти дозволять організувати інтерв’ю з внутрішньо переселеними особами міст Маріуполя, Луцька і Запоріжжя, а також дозволять оплатити оренду репетиційних приміщень, світловий та звуковий супровід.

Чому Східна Україна? Спів етно-театру “Дивина” з Донецька – відлуння історії про століття вимушених переселень, яких зазнавали українці. Співачки розділили долю тих, хто втратив домівки на Сході України, і привезли автентику рідного краю до Києва.

Планується, що підготовлений перформанс стане мобільною платформою показів та подальших дискусій і мандруватиме містами України. Відвідати його у першу чергу зможуть мешканці Маріуполя, Луцька та Запоріжжя, де вхід на покази буде вільним. 

Прем’єра перформансу відбудеться у квітні цього року в Києві. Кампанія крауфандингу триватиме до 3 березня. Дізнатися більше та підтримати проект можна за посиланням.

За матеріалами сайту Велика Ідея


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»