Третій ролик проєкту “Український південь” розповідає про ранню історію Одеси

Третій ролик проєкту краєзнавчих лекцій "Український Південь" розповідає ранню історію Одеси та деконструює імперські міфи щодо віку міста. "Попри те, що пів Одеси знає місцеві визначні місця, що ...

uwlOa1611568284omZ7c
Третій ролик проєкту “Український південь” розповідає про ранню історію Одеси

Третій ролик проєкту краєзнавчих лекцій “Український Південь” розповідає ранню історію Одеси та деконструює імперські міфи щодо віку міста. 

“Попри те, що пів Одеси знає місцеві визначні місця, що мають вік значно старший за “катерининську” версію заснування міста — багато є таких, хто досі сумнівається… Мовляв, прийшла російська імператриця Катерина II до місця, де чисте поле з’єднується з Чорним морем, тупнула чобітком і наказала “бути тут місту!” і росіяни побудували Одесу. Втім, як же ж бути з Хаджибейським замком, що штурмували українські козаки? Як бути з козацькими хуторами та селами, що складали тоді передмістя Хаджибея? Як з рештою бути з існуючим портом, про що писала у своєму рескрипті вже згадана Катерина II?”, – розповідає начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Проєкт краєзнавчих лекцій “Український Південь” покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

Ролик розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті. Консультантом у ролику виступив доцент кафедри Історії України ОНУ ім. І. Мечникова Володимир Полторак, начальник південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк, професор кафедри Історії України ОНУ ім. І. Мечникова Тарас Гончарук.

 

 Джерело: УІНП.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Червень завершується — можливості для нової роботи залишаються

Медична система в умовах війни: ZDOROVI презентують досвід України на URC-2025

Школа участі та взаємодії: у Рівному відбулося навчання з проєктного менеджменту

«Зелений» імпульс для України: розширено Каталог інноваторів енергоефективності на Дія.Бізнес

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності

Ріпкинська громада на Чернігівщині прийняла Статут