Transparency International та TI Україна закликали владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції»

Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво Transparency International Україна закликають українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про ...

ti
Transparency International та TI Україна закликали владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції»

Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International та українське представництво Transparency International Україна закликають українську владу скасувати суперечливі зміни до Закону «Про запобігання корупції», метою яких, схоже, є залякування антикорупціонерів.

Про це 28 березня 2017 року Секретаріат глобальної мережі Transparency International  випустив офіційну заяву. Зміни до закону зобов’язують керівників антикорупційних організацій подавати e-декларації своїх активів, як це діє у випадку з чиновниками, суддями, старшими державними службовцями та членами парламенту.

Закон про e-декларування був введений для придушення корупції. Він дозволяє громадськості ретельно перевіряти статки чиновників, щоб переконатися в тому, що вони не зловживають службовим положенням задля збільшення власних активів, не враховуючи зарплатню. Він жодним чином не стосується борців з корупцією, які не отримують заробітну платню від держави.

«Ці нові положення потрібно негайно скасувати. Законодавці намагаються залякати громадянське суспільство і зокрема борців з корупцією. Якщо ці правки наберуть чинності, це свідчитиме про те, що вище керівництво не вважає серйозним питання боротьби з корупцією. Це означатиме, що влада стала на бік тих, хто хоче придушити антикорупційний рух. Ці правки є своєрідною помстою з боку законодавців, які не задоволені тим, що мають декларувати своє майно. Немає жодних підстав для виокремлення антикорупційних НГО», – сказав Хосе Угас, голова правління Transparency International.

 «Неурядові організації знаходяться під контролем громадськості та донорів. Відповідні органи перевіряють податкові та фінансові звіти. Наші щорічні звіти є доступними онлайн. Ці нові правки, що поширюються на контрагентів, які працюють з нами, не тільки ускладнять антикорупційну діяльність, але й життя тих людей, які опосередковано надають підтримку і допомогу в нашій роботі», – зазначив Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна.

 

Україна: Нові обмеження для антикорупційних організацій – заява Freedom House

Президент Петро Порошенко провів зустріч з громадськими активістами щодо змін до закону про е-декларування.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»