“The War Is Not Over Yet”: фотовиставка про злочини Росії проти медійників відкрилася у Тернополі

У Тернополі на бульварі Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка, яка розповідає про українських та закордонних журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, яких було вбито, поранено, викрадено від ...

dsc00584
“The War Is Not Over Yet”: фотовиставка про злочини Росії проти медійників відкрилася у Тернополі

У Тернополі на бульварі Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка, яка розповідає про українських та закордонних журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, яких було вбито, поранено, викрадено від початку повномасштабного вторгнення росії.

Загалом із 24 лютого 2022 року росіяни скоїли понад 500 злочинів проти медій.

За даними Інституту масової інформації, станом на 11 липня 2023 року відомо про 63 загиблих медійників. Від початку повномасштабного вторгнення 10 журналістів було вбито під час виконання професійних обов’язків (із них четверо – громадяни України, шестеро – іноземці). 53 медійники загинули як учасники бойових дій, унаслідок російських обстрілів чи катувань.
“Журналісти зазвичай залишаються за кадром. Ми дізнаємося про воєнні злочини, про трагедії цивільних, але про людей, які ризикують своїм життям, щоб записати ці історії, ми не знаємо. Їхні імена стають відомими тоді, коли вони отримують поранення, потрапляють у полон чи гинуть. Ця виставка – нагадування про те, наскільки важливою та небезпечною є робота журналістів у наш час, про те, чим вони ризикують, щоб світ дізнався про війну в Україні. Бо за цими світлинами – живі люди та трагедії їхніх рідних. Особливо важливо говорити про це в умовно безпечних регіонах, як, наприклад, Тернопільщина. Бо чимало наших колег не лише їздять у зони бойових дій робити репортажі, а й воюють у складі ЗСУ. І віддають своє життя… На виставці є й історія нашого Віталія Дереха”, – розповіла під час відкриття виставки Ірина Небесна, журналістка, представниця Інституту масової інформації в Тернопільській області.

Виставка розповідає історії медійників, адже саме завдяки їхній роботі світ дізнається новини з фронту та бачить докази воєнних злочинів росіян. Однією з таких є історія тернопільського журналіста Віталія Дереха, який загинув у бою неподалік Попасної.

“Журналісти, фотографи, оператори – кожен із них фіксує цю страшну війну, щоб свідчити про злочини та зберегти в історії для майбутніх поколінь пам’ять про події сьогодення. Окрім інформаційного, багато українських журналістів стали бійцями справжнього фронту, де продовжили боротьбу вже зі зброєю в руках. А чимало з них, як тернополянин Віталій Дерех, розпочали її ще з Майдану. Ця виставка – про пам’ять, яку ми зберігаємо, розповідаючи їхні історії, та шану, яку віддаємо боротьбі медійників за правду”, – зазначила Ольга Савенок, завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності.

Віталій Дерех був активним учасником Революції Гідності: входив до 15-ї сотні Самооборони Майдану, 20 лютого рятував людей на Інститутській. Навесні 2014 року вступив добровольцем у батальйон “Айдар” ЗСУ, воював у його складі до липня 2015-го. Із початком повномасштабного вторгнення вкотре взяв до рук зброю та став на захист України – брав активну участь у боях під Києвом і на Луганщині. Нещодавно Віталієві Дереху присвоїли звання “Герой України”.

dsc00627

У Тернополі виставка “The War Is Not Over Yet” (“Війна ще не закінчилася”) триватиме до 9 серпня.

Раніше проєкт уже побачили в Полтаві, Києві, Боярці, Вінниці, Одесі та Харкові.

 

Організатори: Український ПЕН, Інститут масової інформації, Центр прав людини “ZMINA”, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе.

Регіональні партнери: філія ГО ”Родина Героїв Небесної Сотні” у Тернопільській області, ГО “Тернопільський пресклуб”. 

 

Авторка світлин Тетяна Колеснік

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»