Теми, пов’язані з COVID-19, яких не вистачає в медіа: оцінка експертів

Підготовлено за результатами онлайн-talk ІМІ про безпечну роботу журналістів в умовах COVID-19 на основі рекомендацій Катерини Булавінової, інфекціоністки, експертки ЮНІСЕФ, експертки з вакцинації, ...

журналіст
Теми, пов’язані з COVID-19, яких не вистачає в медіа: оцінка експертів

Підготовлено за результатами онлайн-talk ІМІ про безпечну роботу журналістів в умовах COVID-19 на основі рекомендацій Катерини Булавінової, інфекціоністки, експертки ЮНІСЕФ, експертки з вакцинації, яка веде тренінги й рецензує навчальні програми ЮНІСЕФ для лікарів і медичних працівників щодо ефективного консультування з питань вакцинації.

Розмови з медичними сестрами. Медсестер просто мало, часто їх не вистачає на заповнене відділення, де лежать люди на кисні. Голоси медсестер про те, що реально відбувається в лікарнях, і про те, з якими складнощами вони стикаються на своїх робочих місцях. Бо від їхньої праці залежить, чи виживуть люди, які потрапляють до лікарень.

Голоси лікарів. Лікарів різних – як на первинній ланці, так і більш спеціалізованих. Про випадки, коли змушують підписувати заяви, що інфікувалися не на роботі, наприклад, або інші супутні проблеми. Як справи з компенсаціями, що саме їм компенсують. Чи всього вистачає лікарям. Наскільки довго лікарі готові витримувати такий темп. Чи йде системна підготовка або чи є план, хто їх замінить, якщо вони захворіють. Який план щодо персоналу на майбутнє. Які менеджерські рішення ухвалюються.

Реакція лікарів на смерть. Це дуже незвичайна ситуація для медичної системи. У нас у лікарнях люди не так часто помирають, як ми це собі уявляємо. І тут раптом медичні працівники, які зрідка бачили смерть, починають бачити смерть щодня. Як вони на це реагують, як вони кооперуються з цим, як вони спілкуються з родичами та повідомляють про це. Як вони самі з цим справляються.

Про кисень. Суть не в ліжкомісцях, а в кисневих точках, якими вони обладнані. Суть у кисні й у центральних кисневих системах, які заправляються киснем, його туди привозять, або вони самі виробляють кисень. Не вистачає статей з аналізом ринку на цю тему і з аналізом того, скільки грошей на це витрачається, як довго і хто може платити ці гроші. Бо ми перебуваємо в самому початку, і невдовзі нас накриє ще більший пік. 

Карантин. Історії про те, навіщо карантин (щоб розвантажити лікарні), але що буде зроблено в медичному плані під час карантину, яка підготовка медичної системи буде проведена. 

Вакцинація від грипу. Як відбувається, кому показана, скільки вакцин закуплено, чому вакцини не вистачає, яка ситуація з вакцинацією у віддалених від міста селищах і селах.

Як довезти пацієнта живим до лікарні. Проблеми з виїздом швидких, чи везуть пацієнта на кисні, чи ні. Як справляються працівники швидких.

Ліки. Чи досить зараз протокольних ліків. Чому з аптек зникає одне, а тоді з’являється інше. Що в перспективі. Аналіз ринку протокольних препаратів.

Коронавірус у селах. Як люди справляються там. Який доступ до тестування і до лікарів та ліків. 

Дуже не вистачає аналітики й серйозної дискусії про причини та наслідки, а не просто констатації кількості випадків. 

 

Підготувала Ірина Земляна, експертка ІМІ

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу