Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари розпочав цикл комунікаційних заходів, направлених на підвищення поінформованості та довіри молоді до системи правосуддя в Україні. 18 травня було ...

Снимок
Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари розпочав цикл комунікаційних заходів, направлених на підвищення поінформованості та довіри молоді до системи правосуддя в Україні. 18 травня було проведено екскурсію до Татарбунарського районного суду для учнів 9-10 класів Трапівського НВК. Діти ознайомились з приміщеннями та роботою суду, а також поспілкувалися зі суддею Олександром Сметаняком, керівником апарату суду Надією Колеснік та секретарем суду Тетяною Кршемінською.

 

Екскурсію та спілкування з працівниками суду було сплановано завчасно. Для цього Громадський центр правосуддя домовився з директором Трапівського НВК Наталею Лисенюк, яка запропонувала для участі в заході учнів 9-10 класів навчального закладу.  У подальшому, спільно з головою Татарбунарського районного суду Людмилою Семенюк, суддею Олександром Сметаняком та керівником апарату суду Надією Колеснік, було визначено день та час проведення екскурсії. Незважаючи на величезну зайнятість, судді та працівники суду виділили більше години свого часу для спілкування з молоддю.

Рівно о 10 годині групу дітей у складі 24 осіб біля входу до суду зустрів суддя Олександр Сметаняк та провів до зали судових засідань. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, звернувшись до дітей, розповів про діяльність Громадського центру правосуддя та його співпрацю з районним судом. Виступаючи перед учнями, керівник апарату суду Надія Колеснік розповіла про те, що таке суд, його роль у житті країни та кожного з нас, про історію створення суду та його розвиток на протязі більше ніж 70 років, про суддів районного суду та його працівників. Представниця суду відмітила, що в нашому суді працювали Заслужений юрист України суддя у відставці Галина Приймак, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду Олена Білоконь та інші відомі правники. Також Надія Колеснік відповіла на запитання дітей, насамперед, як стати працівником суду та що для цього потрібно.

Продовжуючи зустріч зі школярами, до слова був запрошений Олександр Сметаняк, суддя Татарбунарського районного суду. Суддя у спілкуванні з учнівською молоддю розповів про роботу суду та судді, про ті питання та рішення, які розглядаються та приймаються в суді. Діти уважно слухали Олександра Сметаняка, аж раптом той запропонував їм відчути себе у ролі судді, адвоката та прокурора. Спочатку діти соромились, але потім так захопились, що кожен з них побував на робочому місці судді, адвоката та прокурора, зробив селфі та поділився в соціальних мережах. Суддя далі продовжив свою розповідь про суд та його роль у державному будівництві, окремо зупинився на питаннях відновного правосуддя. Крім цього, суддя Олександр Сметаняк в цікавій та доступній формі розповів про систему правосуддя в США, де він у складі української делегації побував у квітні цього року. Діти цікавилися тим, як живуть американці, які у них суди та як вони охороняються, чи існують в судах США обмеження доступу та таке інше. На завершення комунікаційного заходу в Татарбунарському суді учні аплодисментами виразили свою подяку суддям та працівникам суду, організаторам екскурсії та спілкування. Наступна екскурсія запланована на 28 травня і її учасниками стануть учні 9-Б та 10-Б класів Татарбунарського НВК.

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні