Ситуація на КПВВ на адмінмежі з Кримом у грудні, — інфографіка КримSOS

6 та 13 грудня експерти КримSOS відвідали КПВВ «Каланчак» і «Чонгар» на адмінмежі з окупованим Кримом. Про результати візиту – далі у нашій статті.Основне нововведення місяця – пункти вакцинації на ...

265486842_3206642502898263_8866572130762149367_n
Ситуація на КПВВ на адмінмежі з Кримом у грудні, — інфографіка КримSOS

6 та 13 грудня експерти КримSOS відвідали КПВВ «Каланчак» і «Чонгар» на адмінмежі з окупованим Кримом. Про результати візиту – далі у нашій статті.

Основне нововведення місяця – пункти вакцинації на КПВВ

1 грудня у сервісних зонах КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» запрацювали пункти вакцинації. Там громадяни України, які проживають в окупованому Криму, можуть зробити щеплення міжнародно визнаними вакцинами від COVID-19.

Пункти вакцинації оснащені переносними холодильними установками. Вони працюють з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15.00.

Однак, коли експерти КримSOS 6 грудня приїхали на КПВВ «Каланчак», пункт вакцинації там з якоїсь причини не працював.

На КПВВ «Чонгар» 13 грудня пункт вакцинації працював у звичайному режимі. Там в наявності були вакцини Coronavac та Pfizer.

«Є один нюанс: Coronavac – це індивідуальна доза, а одна ампула вакцини Pfizer розрахована на 6 осіб. Ампулу розкривають тільки, коли збереться 6 охочих щепитися цією вакциною. Ще один нюанс: на КПВВ “Чонгар” роблять щеплення, але не видають сертифікати про вакцинацію. Ці документи можна отримати у Генічеській районній лікарні. Але це значна відстань від пункту пропуску — близько 40 км», — розповідає юристка КримSOS Марія, яка відвідала КПВВ.

Вона також додала, що у пунктах вакцинації досі не можна укласти декларацію із сімейним лікарем. Для цього також необхідно їхати до Генічеська.

Інфраструктура: ситуація не покращилась

У 2020-2021 роках КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» було передано на баланс Держпідприємства «Реінтеграція та відновлення». Це, як очікувалося, мало суттєво покращити роботу пунктів пропуску.

Проте, за словами експертів КримSOS, стан інфраструктури істотно не покращився: на пунктах пропуску досі немає банкоматів, кафе, магазинів, не працюють автостанції.

Черга до пункту тестування на КПВВ “Чонгар”

Менше охочих пройти експрес-тестування

У листопаді 2021 року на обох КПВВ у середньому експрес-тестування проходили від 100 до 200 осіб на день. Наразі кількість охочих пройти тест зменшилася до 75-150 осіб. Експерти КримSOS кажуть, що таке зменшення вони спостерігають кожну зиму.

Нагадаємо, Мінреінтеграції визначило перелік товарів, обмежених або заборонених до перевезення через адмінмежу з окупованим Кримом.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Правопросвітництво як основа розширення доступу до правосуддя в громадах України

У Березанській громаді обговорили ефективність врядування, демократію та інтеграцію ВПО

В Дитячому просторі щонеділі проводять безкоштовні театральні вистави для реабілітації та арт-терапії діток Миколаєва

Зафіксовано понад 600 випадків порушення прав цивільних на окупованій території

Брендингова лабораторія Co.lab запускає благодійні експрес-консультації для бізнесів

«Рестарт» потрібен кожному: потреба у вашій допомозі в добрій справі