Сила єднання: як жінки ВПО інтегруються у Вінницьку громаду

Більше 100 внутрішньо переміщених жінок Вінницької територіальної громади отримали підтримку в рамках проєкту «Сила єднання» від ГО «Освітній простір 2.0».Проєкт стартував у липні 2023 року. ...

Додано:
op20

Підтримка ВПО у Вінниці
Сила єднання: як жінки ВПО інтегруються у Вінницьку громаду

Більше 100 внутрішньо переміщених жінок Вінницької територіальної громади отримали підтримку в рамках проєкту «Сила єднання» від ГО «Освітній простір 2.0».

Проєкт стартував у липні 2023 року. Протягом двох місяців внутрішньо переміщені жінки мали можливість розвинути та вдосконалити професійні навички, дізнатись, як започаткувати власну справу, а також отримати психологічну підтримку, щоб краще адаптуватись до нових умов життя.

Згідно досліджень близько двох третин ВПО – це жінки, більше половини з яких мають обов’язки по догляду за іншими членами родини (неповнолітніми дітьми, людьми похилого віку, з хронічними захворюваннями тощо). Саме тому дана категорія має потребу в частковій зайнятості та гнучкому графіку, без прив’язки до постійного місця роботи. Самозайнятість може забезпечити додатковий дохід та гнучкий графік для тих, хто обмежений у працевлаштуванні, а також забезпечити потребу відчувати себе приналежними до громади та суспільно корисними.

Розширенню економічних можливостей жінок ВПО у вінницькій громаді сприяла участь в тренінговій програмі «Секрети власної справи», що включила два модулі. Під час першого модуля навчання 20 учасниць поглибили свої знання про підприємництво та соціальне підприємництво, розробили власні бізнес-моделі, ознайомились з інструментами маркетингу та брендингу. Другий модуль було присвячено створенню та наповненню бізнес-сторінок в соціальних мережах, просуванню та продажам продукції, фінансовим, організаційним та юридичним аспектам створення та ведення власної справи, а також пошуку та залученню ресурсів. Мотивуючою для учасниць стала зустріч та спілкування з представницею вінницького бізнесу, яка розповіла про власний досвід та надала корисні поради щодо створення власної справи. Вже маємо перші результати – апробація учасницями мінімально життєздатних продуктів.

«Вдячна організаторам і усім причетним до цього заходу. Дуже важливі заходи для інтегрування ВПО у приймаючій громаді», – зазначає Неля, учасниця тренінгової програми.

Розвинути професійні компетенції допомогли тренінги «Фінанси для нефінансистів», «Власна продуктивність та управління часом», «Секрети успішного працевлаштування», «Ефективні комунікації та конфлікт-менеджмент».

Відгуки учасниць тренінгів:

«Цікаво, пізнавально, отримала корисну інформацію, яку буду втілювати при плануванні і організації справ, зустрічей, постановці цілей».

«Дуже приємна атмосфера. Чудовий колектив. Багато важливого і цікавого я для себе дізналась, познайомилась з чудовими людьми. Так гарно і легко була організована зустріч, що навіть не звернула уваги, як швидко минув час».

«Дуже сподобався формат спілкування та ведення навчання. Дякую за новий досвід і можливість розвиватися. Бажаю вдячних, вмотивованих учнів». 

Більше 100 жінок відвідали зустрічі з психологічної підтримки, під час яких розвинули навички управління стресом, навчились ефективним навичкам самодопомоги для збереження психічного здоров’я, а також отримали підтримку мотивації до навчання, засвоєння нових знань, пошуку рішень для відбудови власного життя.

Керівник проєкту, Олена Солоїд зазначає: «Громадська організація «Освітній простір 2.0» має досвід роботи в напрямку розвитку підприємницького мислення та розвитку власної справи, проводила навчання з соціального підприємництва, організовувала конкурси бізнес-ініціатив, проводила семінари для представників бізнесу. З травня 2022 року по сьогодні працюємо з ВПО, зокрема, надаємо психологічну та соціальну підтримку, проводимо навчання з розвитку професійних компетенцій. Це дало нам змогу в даному проєкті комплекно підійти до проблеми інтеграції внутрішньо переміщених осіб у Вінницьку територіальну громаду».

Ця стаття була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу (https://ec.europa.eu/info/aid-development-cooperation-fundamental-rights_en). Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Освітній простір 2.0» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

348869115_606650048308725_8880743885926642781_n 363767588_612369267736803_6496111904981692814_n 364635863_614499180857145_6100717188050786269_n

 

 

 

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні