Суд щодо автобіографій депутатів знову відкладено

Окружний адміністративний суд вдруге відкладає прийняття рішення за позовом Інституту Медіа Права проти ЦВК щодо отримання автобіографій народних депутатів. Суд вирішив розглядати справу колегією ...

Суд щодо автобіографій депутатів знову відкладено
Суд щодо автобіографій депутатів знову відкладено

Окружний адміністративний суд вдруге відкладає прийняття рішення за позовом Інституту Медіа Права проти ЦВК щодо отримання автобіографій народних депутатів. Суд вирішив розглядати справу колегією суддів. Дата нового засідання стане відома лише після призначення членів цієї колегії.

«Ще 4 березня ми подали позов проти Центральної виборчої комісії, з метою отримати автобіографії шістьох народних депутатів. Попри те, що процесуальне законодавство дає місяць на розгляд справи, досі не відбулось жодного засідання по суті наших позовних вимог», – розповідає юрист Інституту Медіа Права Віта Володовська.

Інститут Медіа Права у листопаді 2014 року подав запит до ЦВК, щоб отримати автобіографії лідерів політичних партій на парламентських виборах 2014 року: Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Ганни Гопко та Юрія Бойка.

Автобіографії були отримані Центральною виборчою комісією під час реєстрації теперішніх депутатів для участі у парламентських виборах 2014 року. Віта Володовська підкреслює, що Закон «Про вибори народних депутатів України» прямо передбачає у статті 63, що інформація, яка міститься у документах, поданих до ЦВК для реєстрації кандидатів, є відкритою.

Перед початком судового засідання біля приміщення суду зібралися активісти. Вони вимагали від суду стати на бік закону та винести рішення на користь громадян. Тим не менш, на суддів це не вплинуло.

Директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко підкреслив, що протизаконні обмеження громадянських прав Центральною виборчою комісією пов’язані зокрема з тим, що склад ЦВК формувався ще за президентства Януковича і відтоді не змінювався. Відтак, за його словами, і рішення вона продовжує виносити у традиціях того часу.

Джерело : Інститут Медіа Права


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу