Стигма та дискримінація, що пов’язані з туберкульозом

27 листопада 2018 р. в Києві відбувся тренінг з сімейними лікарями на тему «Інтеграція груп підтримки пацієнтів в амбулаторну модель надання допомоги щодо прихильності до лікування. Стигма та ...

1543329658987
Стигма та дискримінація, що пов’язані з туберкульозом

27 листопада 2018 р. в Києві відбувся тренінг з сімейними лікарями на тему «Інтеграція груп підтримки пацієнтів в амбулаторну модель надання допомоги щодо прихильності до лікування. Стигма та дискримінація, що пов’язані з туберкульозом».

Туберкульоз являє серйозну загрозу як для населення всього світу, так і для України. Для подолання епідемії туберкульозу потрібні зусилля усіх зацікавлених сторін: держави, медичної та соціальної служби, неурядових організацій, громадського сектору, пацієнтських організацій та медичних фахівців.

З метою надання якісної медичної та соціальної допомоги хворим на туберкульоз, у тому числі його резистентні форми, в Україні запроваджується модель лікування хворих, орієнтована на потреби людини. Вона передбачає надання хворому на туберкульозу гарантованої якісної медичної, соціальної допомоги фахівцями в потрібний час в потрібному місці, з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта та з метою формування його прихильності до лікування.

Перед учасниками тренінгу стояла мета актуалізувати проблему туберкульозу та виробити розуміння важливості впровадження амбулаторної моделі лікування, визначити  поінформованість з питань туберкульозу та спростувати наявні міфи, знизити рівень існуючих стигми та дискримінації, що пов’язані з туберкульозом, які є бар’єрами доступу хворих на туберкульоз до медичних послуг заради визначення подальших інтервенцій щодо усвідомлення важливості груп підтримки.

Тренінг організований та проведений БО «Українці проти туберкульозу» за підтримки Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ» в рамках участі в регіональному проекті «Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), що спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров’я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства. Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Українські жінки-громадські діячки мають бути більш активними на міжнародній арені - Анна Горбань

В Сєвєродонецьку експерти презентували практики сприяння вирішенню конфліктів в ОТГ, що виникають в процесі проведення реформ

Міжнародний день дівчат в ІКТ: Україна доєдналась створенням коміксу

Як виглядатимуть нові адміністративні райони в західних регіонах України

Про ефективну комунікацію, реалізацію проектів (ініціатив) та зміни в житті

В Україні стартувала перша програма для молоді «SDG-АМБАСАДОРИ» на підтримку Цілей сталого розвитку