Створюйте тривалі організаційні зміни, щоб досягти більш ефективних результатів

Успіх діяльності будь-якої неприбуткової організації залежить від її здатності вірно планувати, реагувати швидко на зміни в суспільстві та на потреби своїх цільових груп, вміння швидко навчатись та ...

1427026308
Створюйте тривалі організаційні зміни, щоб досягти більш ефективних результатів

Успіх діяльності будь-якої неприбуткової організації залежить від її здатності вірно планувати, реагувати швидко на зміни в суспільстві та на потреби своїх цільових груп, вміння швидко навчатись та привносити в свої організації організаційні зміни. Кожна Організація, яка планує довго працювати, повинна навчитись управляти змінами та постійно працювати над своїм організаційним розвитком для досягнення своїх стратегічних планів та посилення соціального впливу. 

Розвиток починається з моменту створення організації.

Перед тим, як створити організацію, її засновники збираються і обговорюють, чим вона буде займатись, хто буде її бенефіціарами, і взагалі, які цілі її створення. Засновники створюють таку собі міні стратегію для своєї організації. Для того щоб організація могла працювати, вона повинна мати офіційну юридичну реєстрацію. А отже, повинна вибрати свою форму реєстрації – благодійний фонд, громадське об’єднання, асоціацію тощо. Визначення напрямків діяльності та юридична реєстрація є двома паралельними кроками, які повинна пройти кожна організація з самого початку свого заснування. І важливо не помилитись зі своєю стратегією і також з юридичною формою.

В певний період своєї діяльності організація може зрозуміти, що старі встановлені правила вже не працюють. Стратегію треба вже переглядати, тому що вона не покриває потреби цільових груп, а можливо й цільові групи вже не ті, що були на початку створення організації. Персонал в організації все збільшується, проектна діяльність розширюється, а фінансовий менеджмент не на висоті. І вимоги фінансуючих сторін все вищі щодо систем прозорості та підзвітності.  Отже, організації саме необхідно попрацювати  над своїм організаційним розвитком.

З чого почати і як зрозуміти, де в організації проблемні місця?

Крок №1. Провести оцінку організаційної спроможності
Крок №2. Скласти план організаційного розвитку
Крок №3. Призначити відповідального за впровадження організаційного розвитку
Крок №4. Визначитись з ресурсами, які повинні бути задіяні на кожному етапі плану організаційного розвитку

Результати, яких Ви маєте досягти:

  1. Доопрацьований статут, який дасть можливість працювати та впроваджувати нові проекти
  2. Сформована, доопрацьована, переглянута та запроваджена стратегія діяльності
  3. Створена ефективна система управління(орган врядування та виконавчий орган)
  4. Сформована функціональна організаційна структура
  5. Запроваджене робоче планування
  6. Відпрацьований внутрішній контроль робочих процесів, який уникатиме дублювання роботи, але забезпечить контроль всіх операцій
  7. Сформовані основні управлінські інструменти, які адмініструватимуть (внутрішні політики):
  • Кадрове управління
  • Фінансовий менеджмент
  • Проведення закупівель
  • Проектну діяльність
  • Управління активами та майном
  • Аудиторські перевірки
  • Інші операційні процеси

Процес організаційного розвитку повинен проходити паралельно з діяльністю організації і не повинен впливати на саму роботу організації. Сам процес повинен змінювати роботу, а не переривати. Якщо процес організаційного розвитку не дає ефективно виконувати проекту діяльність, це означає, що ви робите помилки. Або ви багато запланували, або ви робите це непрофесійно, або ви робите те, що не зовсім вам потрібно на даний час.

І пам’ятайте все впровадити в один момент неможливо. Тому і сам процес підвищення організаційної спроможності повинен бути спланованим, фінансово забезпеченим та ефективним для організації.

 

Статтю підготувала  Лариса Шкурка,
Директорка Аудиторської компанії CompassGroup


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку