Створили організацію зосереджену на потребах кримських татар учасників бойових дій

В прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація новоствореної громадської організації «Військово-патріотичне об’єднання кримськотатарських учасників бойових дій «Qırım Ğazi». ...

50251052421_5838db23d1_c
Створили організацію зосереджену на потребах кримських татар учасників бойових дій

В прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація новоствореної громадської організації «Військово-патріотичне об’єднання кримськотатарських учасників бойових дій «Qırım Ğazi». Її мета – допомога у забезпеченні соціальних потреб кримських татар, які брали участь у військових діях на сході Україні. «Це перша подібна організація, створена на 7 рік війни. Ми йшли воювати незважаючи ні на що, але сьогодні у учасників ООС з Криму накопичилося багато проблем, які треба вирішувати. Незаслужено бійці батальйону «Крим» досі не отримали статус учасників бойових дій. Ці люди не підуть до іншої організації, бо вони бояться, що щось може загрожувати їх родинам та близьким. Тому ми створили організацію саме для допомоги вихідцям з Криму», – пояснив Рустем Халілов, голова громадської організації, «Військово-патріотичне об’єднання кримськотатарських учасників бойових дій «Qırım Ğazi», ветеран ООС.

Учасники пресконференції розповіли, що працювали над створення організації протягом 3 років, а саме – над уставними документами та найбільш влучними формулюваннями, які б відображали мету та завдання організації. «Ми будемо працювати над забезпеченням соціальних прав жителів Криму, які пройшли російсько-українську війну. Вихідцям з материкової України легше знайти місце проживання, вони мають якісь контакти, вони легше можуть знайти роботу. Багато з колишніх бійців хотіли би повернутися в Крим, але вони нев’їздні. Їх одразу арештують або ліквідують. Тому люди залишаються на материку. Вони стикаються з бюрократією, нерозумінням і неналежним виконанням своїх обов’язків державними органами. Коли ми звертаємося до інших ветеранських організацій – нам звісно ніхто не відмовляє, але вони мають інші цілі», – зауважив Ісмаіл Сулейманов, співзасновник громадської організації, «Військово-патріотичне об’єднання кримськотатарських учасників бойових дій «Qırım Ğazi», ветеран ООС.

«Наша проблема в тому, що нам нема куди повертатися. Наше житло, майно, робота, бізнес залишилися на окупованій території. Після довгих зустрічей, переговорів ми вирішили створити організацію для того, щоб після терміну контрактів кримським татарам булок куди повернутися і була можливість вести свій звичний спосіб життя», – додав Іса Акаєв, командир батальйону «Крим», ветеран ООС. 

Учасники заходу наголосили, що виступають за єдність українського та кримськотатарського народу, що поділяють одні цілі, зокрема, – існувати в одній незалежній країні. 

Більше інформації про діяльність організації доступно за посиланням.

 

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку