Стейкголдерам презентували Програму ваучерів на послуги з кібербезпеки

Проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” у партнерстві з Аспен Інститутом Київ провів Діалог “Використання ваучерів на послуги з кібербезпеки для стимулювання ринку ...

photo_2023-04-05 10.50.21
Стейкголдерам презентували Програму ваучерів на послуги з кібербезпеки

Проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України” у партнерстві з Аспен Інститутом Київ провів Діалог “Використання ваучерів на послуги з кібербезпеки для стимулювання ринку кібербезпеки в Україні”. 

Метою заходу було представити концепцію Програми ваучерів на послуги з кібербезпеки та обговорити ідеї, які покращать концепцію Програми. Програма ваучерів на послуги з кібербезпеки має на меті допомогти підприємствам малого та середнього бізнесу (МСБ) скористатися кібербезпековими послугами. Для цього Проєкт буде співпрацювати з акредитованими та перевіреними надавачами послуг з кібербезпеки та сприятиме новим бізнес-відносинам через зручну онлайн-платформу, де МСБ та підприємства критичної інфраструктури зможуть взаємодіяти з потрібними надавачами кібербезпекових послуг. 

Діалог об’єднав представників МСБ та надавачів послуг з кібербезпеки.  

У вітальній промові  Георгій Дубинський, заступник міністра цифрової трансформації України, висловив подяку USAID за підтримку розвитку ринку кібербезпеки в Україні і зокрема за розробку Програми ваучерів на послуги з кібербезпеки та додав, що Міністерство цифрової трансформації України зі свого боку максимально сприятиме її впровадженню. “Ваучери на кібербезпеку – це не витрата, а інвестиція. Цінність персональних даних набагато вища, ніж той ресурс, який буде використаний заздалегідь на посилення кібербезпеки, оскільки це підвищить загальний рівень кіберстійкості держави”, – підкреслив Георгій Дубинський. 

Ірина Хоменко, заступниця директора проєкту USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”, наголосила на тому, що Програма сприятиме налагодженню нових бізнес-відносин та додала: “Загрози у кіберпросторі не такі очевидні та осяжні, як загрози фізичні, але вони такі ж реальні. Сподіваємося, що наш Проєкт дасть поштовх для пожвавлення ринку кібербезпеки в Україні“. 

Під час діалогу Дмитро Лазученков, керівник напряму технологічних ризиків EY Ukraine, презентував концепцію онлайн платформи Програми ваучерів,  яка буде розроблена таким чином, щоб представники малого та середнього бізнесу могли вибрати постачальників необхідних послуг з кібербезпеки, які задовольнять потреби їх компанії. Ця ініціатива передбачає розбудову потенціалу малих і середніх бізнесів як споживачів кіберпослуг та технологій, а також дозволить постачальникам послуг розширити свою присутність на ринку. 

Спікер наголосив, що модель передбачає часткове покриття інвестицій, які МСБ вкладають у власну кібербезпеку, та презентував перелік послуг з кібербезпеки, які зможуть отримати учасники Програми за рахунок ваучерів:  

  • аналіз трафіку 
  • сканування вразливостей 
  • оцінка кібербезпеки 
  • діагностика та виявлення проблем кібербезпеки 

У ході Діалогу представники малого та середнього бізнесу наголосили, що їм бажано мати можливість обирати надавача послуг з кібербезпеки серед акредитованих компаній з мінімально трьох. Вони також порушили питання якості послуг та оподаткування у разі використання ваучерів. 

Представники надавачів послуг висловили побажання, щоб приєднання до платформи було доступним на прозорих умовах і в рамках роботи була присутня конкуренція. Вони також запропонували створити  можливість споживачам надавати зворотній зв’язок на платформі. 

Обговорення модерував Олександр Смичніков, директор з бізнес-консалтингу компанії 10Guards.   

Нагадаємо, що протягом 2022 — 2024 років у рамках програми «Діалог про кібербезпеку» буде проведено серію діалогів для обговорення та пошуку кращих рішень у галузі кібербезпеки задля розбудови та покращення кіберстійкості України. 

Програма «Діалог про кібербезпеку» здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, виданого Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».




Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями