Стартував другий етап телевізійного конкурсу “Наша громада”: голосування

10 травня розпочалося голосування та відбір 26 фіналістів конкурсу “Наша громада”.Голосування виборців триватиме з 00:01 10 травня до 23:59 31 травня. У фінал конкурсу пройдуть 13 громад, проєкти ...

Додано:
Olha Tkachenko

Сайт (2)
Стартував другий етап телевізійного конкурсу “Наша громада”: голосування

10 травня розпочалося голосування та відбір 26 фіналістів конкурсу “Наша громада”.

Голосування виборців триватиме з 00:01 10 травня до 23:59 31 травня. 

У фінал конкурсу пройдуть 13 громад, проєкти яких отримають найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування, та 13 ТГ, які матимуть найвищі бали за результатами голосування експертного журі.

Відповідно до Правил конкурсу, виборцем може бути людина, якій виповнилося 14 років і яка має посвідку на проживання на території України. Голосувати можна з будь-якого куточку країни, окрім тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Жителі громади можуть голосувати не лише за проєкт своєї громади, а підтримувати й інші проєкти. Для цього необхідно зареєструватись на сайті otg.fakty.com.ua через електронну пошту або сторінку у Facebook. 

Голосування захищене від накруток ботами, а голоси оновлюються при кожному відкритті сторінки громади, але не частіше, ніж один раз на 1 хвилину.

У конкурсі беруть участь територіальні громади з різною кількістю жителів, а отже, мають різний потенціал залучення виборців до голосування з-поміж своїх мешканців. Щоб забезпечити рівність, для кожної громади розраховується рівень підтримки, який визначається за такою формулою:

Рівень підтримки учасника = (Кількість голосів виборців за проєкт громади / Кількість жителів громади-учасника) Х 100%

Кожен виборець може проголосувати п’ять разів за різні проєкти. 

За результатом першого етапу, усього заявок подали 289 громад, з них 6 не пройшли відбір. Отже, допущено 283 громади, які проходять до етапу голосування. 

Найбільше заявок громади надіслали за такими напрямами: туризм – 78, культура – 47, екологія – 31, залучення молоді – 27, медицина та комунальна сфера – по 16, інклюзія, розвиток підприємництва та освіта – по 11, ініціатива для людей поважного віку – 10, а лідерство жінок – 2 заявки.

На першому місці за кількістю отриманих заявок за типом громади стоїть міська  (96), на другому, з розривом у одну анкету – сільська  (95) і на останньому – селищна (92). Більше ви можете прочитати тут.

*** Конкурс «Наша громада» реалізується телеканалами ICTV та СТБ, а також Українським кризовим медіа-центром, за підтримки Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE

*** Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи