Стартував безкоштовний онлайн-курс про доступ до публічної інформації для розпорядників
На платформі Prometheus стартував масовий безкоштовний онлайн-курс "Доступ до публічної інформації для розпорядників". Цей курс створено у продовження базового курсу «Доступ до публічної інформації: ...
Додано:
prometheus
На платформі Prometheus стартував масовий безкоштовний онлайн-курс “Доступ до публічної інформації для розпорядників”. Цей курс створено у продовження базового курсу «Доступ до публічної інформації: від А до Я», який мав широку аудиторію та чималий успіх.
Кожного дня працівники спеціальних підрозділів приймають рішення про надання доступу до інформації, з огляду на баланс охоронюваних законом інтересів. Прийняття таких рішень пов’язане з відповідальністю і потребує спеціальних знань.
Тому державним службовцям та працівникам органів самоврядування, відповідальним за доступ до інформації, важливо не тільки знати правила обробки запитів, вимоги щодо доступу до засідань колегіальних органів та опублікування інформації, але й отримати загальне розуміння правил застосування трискладового тесту як визнаного міжнародними стандартами інструменту.
Також важливим є розуміння порядку притягнення до відповідальності за порушення у сфері доступу.
На жаль, велике навантаження та плинність кадрів часто призводять до погіршення імплементації Закону України «Про доступ до публічної інформації», про що свідчить моніторинг, проведений Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадськими організаціями протягом 2015-2017 років.
Метою даного курсу є систематизація і поглиблення знань та практичних навичок працівників спеціальних підрозділів з доступу до публічної інформації, а також покращення стану імплементації закону.
Блок №1. Організація роботи спеціального підрозділу розпорядника з доступу.
1.1. Вимоги до роботи спеціального органу розпорядника з доступу
1.2. Обов’язки з оприлюднення та доступу до засідань колегіальних органів
1.3. Відповідальність за порушення у сфері доступу
Блок №2. Порядок розгляду інформаційних запитів
2.1. Реєстрація та розгляд інформаційних запитів
2.2. Строки розгляду інформаційних запитів
2.3. Порядок та підстави відмови в наданні інформації
Блок №3. Застосування трискладового тесту
3.1. Загальні вимоги до застосування трискладового тесту
3.2. Визначення легітимної мети та предмету обмеження в доступі
3.3. Баланс права знати та легітимного обмеження в доступі
Курс «Доступ до інформації для розпорядників» створено за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».
Навчайтесь із задоволенням!