Стартує новий проєкт з громадянської освіти для молоді

Навчати активному громадянству можна і треба не лише на уроках і не лише за підручниками – переконані учасники проекту «Горна державності. Громадянська освіта для молоді через історію ремесел», що ...

Додано:
resonance

Горна державності. Громадянська освіта для молоді через історію ремесел (3)
Стартує новий проєкт з громадянської освіти для молоді

Навчати активному громадянству можна і треба не лише на уроках і не лише за підручниками – переконані учасники проекту «Горна державності. Громадянська освіта для молоді через історію ремесел», що стартував у п’яти областях України за підтримки Українського культурного фонду.

Проект, що реалізовується громадською організацією  «Не святі горшки ліплять» (м.Тернопіль) у партнерстві з регіональним благодійним фондом «Резонанс» (м.Львів) та Червоноградським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, спрямований на  формування громадянських компетенцій старшокласників через вивчення історії державності та сучасник практик гончарства в Україні. Поєднання цих компонентів проекту, переконана команда проекту, потенційно може стати потужним доповненням до курсу громадянської освіти, адже базується на усвідомленому сприйнятті та аналізі взаємовпливів між розвитком ремесел в різні історичні епохи та створенням за рахунок цього підґрунтя для формування державності, усвідомленого активного громадянства. Навчання через дію формує у молоді практичне розуміння предмету навчання, має неабиякий потенціал для формування громадянських компетентностей розуміння взаємозв’язків між економічними, політичними та правовими механізмами, критичного осмислення зв’язку між подіями різних рівнів. Формування відповідальності за те, що відбувається в громаді.

В рамках проекту передбачено участь команд старшокласників з Червонограда (Львівщина), Гусятина (Тернопілля), Вижниці (Буковина), Опішні (Полтавщина) та Балаклії (Харківщина), які:

  • пройдуть курс он-лайн навчання;
  • здійснять дослідження за методикою усної історії, співпрацюючи з майстром-гончарем зі свого регіону;
  • підготують та проведуть презентацію п’яти міні-проектів дослідницького характеру у громадах;
  • візьмуть участь у заключному фестивалі «Горна державності», що відбудеться у Червонограді напередодні Дня Конституції та передбачає презентації, творчі майстерні, майстер-класи, панельні дискусії тощо.

За результатами реалізації проекту буде підготовлено методичний посібник для вчителів та тренерів з неформальної освіти на основі досвіду, набутого учасниками проекту, та інформаційну брошуру про становлення державності на прикладі історії розвитку ремесел за результатами навчання та досліджень

Проект «Горна державності. Громадянська освіта для молоді через історію ремесел» реалізується з листопада 2020 до вересня 2021 року за підтримки Українського культурного фонду. 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи