Сприяння партисипативному врядуванню на сході України

Сучасний політичний фольклор приписує Вінстону Черчиллю фразу «А за що ж ми тоді воюємо?», сказану про невоєнні витрати з бюджету. І хоч насправді ця фраза є витвором фантазії не менш легендарного ...

Додано:
Alla_Feshchenko

1905[
Сприяння партисипативному врядуванню на сході України

Сучасний політичний фольклор приписує Вінстону Черчиллю фразу «А за що ж ми тоді воюємо?», сказану про невоєнні витрати з бюджету. І хоч насправді ця фраза є витвором фантазії не менш легендарного кіно-актора Кевіна Спейсі, саме таке питання все частіше спадає на думку останнім часом. Адже під час воєнного стану спрямованість діяльності чиновників на захист прав та свобод громадян перестала бути їх першочерговим обов’язком. Тому додаткове стимулювання органів влади до служіння громаді, а не тільки державі, до залучення громадян до процесу прийняття управлінських рішень у владних інституціях стає одним із критично необхідних напрямків громадянської активності.

Саме тому навесні 2023 р. в рамках проєкту «Сприяння партисипативному врядуванню на сході України», який ГО «Волонтерська ініціатива «Станція Харків» реалізує за фінансової підтримки NED, було реалізовано 8 мікро-грантів, спрямованих на поширення інструментів демократії участі в територіальних громадах Східної України:

  1. Покровська правозахисна організація “Щит” реалізовувала проєкт «Аналіз застосування  інструментів партисипативної демократії в Покровській та Краматорській міських територіальних громадах Донецької області за останні 2 роки»
  2. Добропільський центр молоді “Добро” реалізував мікро-проєкт «Акселератор соціальних проектів «Генератор ідей», спрямований на переселенців зі східних регіонів України реалізовувався в Одеській та Львівській областях)
  3. Громадська організація «Екологічна та правова безпека громад» реалізовувала мікро-проєкт “Інтеграція ефективних правових інструментів для безпечної діяльності громад в умовах мирного часу”, спрямований на спонукання в судовому порядку Костянтинівської міської ради до прийняття Статуту територіальної громади.
  4. Фонд громад “Знання і справедливість” реалізував мікро-проєкт «Участь в дії», спрямований на опанування студентами-переселенцями інструментами партисипативної демократії шляхом практичного проведення «студентського» бюджету участі.
  5. Центр громадянських ініціатив “Лтава” реалізувала мікро-проєкт «Кожному місту – звичай і права», спрямований на оцінювання  рівня  поширеності інструментів партисипативної демократії в територіальних громадах Полтавської області.
  6. Міжнародний благодійний фонд “Злагода” реалізував мікро-проєкт «Територія розвитку – поширення технологій  партисипативної демократії”, спрямований на підвищення  рівня залучення громадськості до прийняття рішень у Кременчуцькій громаді через оцінку та поширення інструментів партисипативної демократії.
  7. Громадська організація “Твоє місто Ромен” реалізувала мікро-проєкт «Голос громади в місцевому самоврядуванні через інструменти партисипативної демократії».
  8. Громадська організація “Ліга змін” реалізувала мікро-проєкт «Партисипація молоді Білопілля», спрямований на створення в Білопільській міській територіальній громаді інструменту партисипативної демократії у вигляді молодіжної ради.

Всього в рамках реалізованих мікро-проєктів здійснено 5 аналітичних (оціночних) досліджень та проведено 21 навчальний та комунікативний захід. Здійснено 60 публікації в мережі Internet, в соціальних мережах та ЗМІ. А окремі результати реалізації цих проєктів сприяють організаційному розвитку самих інституцій громадянського суспільства. Так, зокрема, в громадській організації “Ліга змін” (Білопілля, Сумська область) утворено виокремлений підрозділ – молодіжний простір “Free youth”. Громадські організації “Твоє місто Ромен” (Сумська область) та Міжнародний благодійний фонд “Злагода” (Полтавська область) утворили міжрегіональне робоче об’єднання. А громадська організація “Твоє місто Ромен” відібрана до участі в проєкті  «Підтримка українського громадянського суспільства та волонтерських ініціатив», який реалізується Спілкою “Громадські ініціативи України” за фінансової підтримки NED.

В цілому, проєкти, реалізовані на кошти суб-грантів, наданих ГО «Станція Харків» зчинили вплив на поширення технологій партисипативної демократії та посприяли підсиленню громадських організацій Східної України.

 


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади