Спільнота менторських організацій на захисті України

23 лютого стартувала Менторська програма 3.0. Багато планів, щасливі учасники та учасниці, чітке бачення, що потрібно робити далі. Але вже 24 лютого на світанку Росія напала на Україну по всій ...

захист україни
Спільнота менторських організацій на захисті України

23 лютого стартувала Менторська програма 3.0. Багато планів, щасливі учасники та учасниці, чітке бачення, що потрібно робити далі. Але вже 24 лютого на світанку Росія напала на Україну по всій довжині спільного кордону, від Луганська до Чернігова, а також із території Білорусі й окупованого Криму.

Ми зібрали коротку інформацію про те, як організації-ментори оперативно відреагували на введення воєнного стану. Хтось у форс мажорних обставинах усі сили спрямував на допомогу мешканцям громад, хтось – змінив вектор експертизи відповідно до потреб часу.

БФ «Таблеточки» (Київ)

Закуповує для лікарні продовольства та ліки, надає адресну фінансову допомогу (гроші на картку, щоб ті, хто потребує, могли придбати ліки), допомагає евакуювати дітей до Польщі.

Волонтери організації також можуть купити ліки в аптеці та привезти чи передати тим, хто їх вкрай потребує, та надати психологічну підтримку.

Чим допомогти? Потрібні водії та мікроавтобуси, які б могли возити дітей по Києву від лікарні до місця збору, а також автобуси/мікроавтобуси, які б могли возити дітей з Києва та регіонів у Польщу через Львів чи Луцьк.

Товариство «Український народний дім в Чернівцях» (Чернівці)

У приміщенні Товариства облаштували тимчасовий притулок для біженців. Допомагають з харчуванням партнери – представники місцевого бізнесу. 

Отримати допомогу чи підтримати можна за контактами: [email protected], тел. +380 (99) 325 97 41

БО «Світло надії» (Полтава)

Організовують додаткові центри для біженців. 

Насамперед потребують памперсів та інших засобів для дітей. 

Для того, аби підтримати – звертайтеся за контактами: +38 (066) 070 36 49 (Віктор Шилов), +38 (066) 106 65 05 (Маша Бондаренко).

ГО «Інститут соціокультурного менеджменту» 

Очолюють координаційний центр міста Олександрія. 

Як та чим можна допомогти – актуальна інформація публікується в Телеграм-каналі https://t.me/alexandriacoordinationcenter

Інститут аналітики та адвокації (Полтава)

Надають підтримку військовим.

Потрібна допомога з бронежилетами, касками, тепловізорами, раціями, приладами нічного бачення й розгрузами. Наразі шукають постачальників тактичного спорядження.

БО «100 % Життя» (Львів)

Займаються наданням гуманітарної допомоги та психологічної підтримки біженцям та мешканцям територій, які постраждали внаслідок воєнних дій. 

Організації потрібна допомога з пошуком та закупівлею ліків, харчів, допомогам з надання іншої гуманітарної допомоги. Щоб підтримати – звертайтеся у Львові на вул. Городоцька, 209 (вхід з двору).

БФ «Пацієнти України»

Збирають запити від пацієнтів щодо ліків, за можливості – координують доставку та розподіл ліків, працює гаряча лінія за номерами +38 (096) 2 888 003 та +38 (095) 2 888 005.

Зараз представники організації організовують логістику вантажів, формують запити по регіонах. намагаються організувати надання допомоги дітям з епілепсією у воєнний час. 

Одним з вкрай важливих напрямів стала волонтерська підтримка та координація гуманітарної та лікарської допомоги людям, які потерпіли від обстрілів, зокрема, на Сумщині. Крім того, дбають про евакуації людей з інвалідністю та мам з дітками.

ГО «Точка доступу» (Краматорськ) 

Допомагають з евакуацією людей

ГО «УкрПростір» (Запоріжжя)

Представники організації координують волонтерську роботу та поширюють необхідну інформацію для мешканців.

ГО «Юридична сотня» (Київ) 

Насамперед юристи організації консультують людей, які потребують цього, шукають контакти, поширюють актуальну інформацію, допомагають координаційно.

Крім того, готують письмові роз’яснення щодо актуальних питань (переважно пов’язаних з мобілізацією та воєнним станом).

ГС «Коаліція “РПР”» (Київ) 

Адвокатують міжнародну підтримку України.

ГО «Територія успіху» (Кропивницький)

Збирають необхідні ресурси для армії, надають військовим гуманітарну підтримку. Розселяють та забезпечують переселенців, надають інформаційну допомогу.

ГО Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» (м. Вінниця) 

Забезпечують харчами та медикаментами членів ГО «Паросток» – представників малозахищених категорій молоді.

«Екологія-право-людина» (Київ)

Представники організації здійснюють експертний аналіз, розробляють пропозиції – усе, що стосується напрямків діяльності. 

Використовувати свої зв‘язки із закордонними та міжнародними журналістами, екологічними організаціями, представниками партій з екологічним спрямуванням для адвокації ухвалення рішень. 

Вже зараз ментори залучають організації-менті, випускників Менторських програм, до збору інформації про злочини за напрямом екології – для подальшого опрацювання. Підтримують постійний зв’язок з іншими ГО-партнерами. Адже взаємопідтримка та спільна робота не залишає часу на негативні емоції.

ГО Центр «Жіночі перспективи» (Львів)

Допомагає біженцям.

Центр політико-правових реформ (Київ)

Аналізує вітчизняні та міжнародні рішення, ухвалені в умовах воєнного стану.

Спільно з Центром дослідження верховенства права НаУКМА ініціювали створення Правничого Батальйону. Мета – оперативно розробляти конкретні юридичні рішення у випадках, коли законодавство мирного часу не дає відповіді на питання, що постали в умовах війни.

ГО «Платформа “Громадський контроль”» (Дніпро)

Представники організації переорієнтувалася на інформаційну війну: формують базу даних із фактами злочинів, руйнувань, підбитою технікою, полоненими, збирають фото- та відеодокази. Надалі ці матеріали можна буде використати під час міжнародних трибуналів.

ГО «ЕкоКлуб» (Рівне)

Організація збирає медикаменти для військових. Для зручності допомоги розробили сайт https://help-for-rivne-ukraine.org/ 

U-Cycle (Київ)

Представники організації активно звертаються до міжнародних партнерів, розповідають про потреби та можливості допомоги Україні під час війни. Також поширюють інформацію й намагаються максимально підтримувати членів своєї спільноти.

Менторська програма 3.0 для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства з різних куточків України проводиться в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році