Соціальні дослідження та експерименти влаштували захисники/ці демократії в Івано-Франківську

Після дослідження проблематики громад на сході України, у місті Кремінна, захисники/ці демократії влаштували  соціальні дослідження та експерименти у Івано-Франківську. Саме тут Вища школа лідерства ...

Додано:
ГО СТАН

47319668_1976143745798176_4724390942436491264_o (1)
Соціальні дослідження та експерименти влаштували захисники/ці демократії в Івано-Франківську

Після дослідження проблематики громад на сході України, у місті Кремінна, захисники/ці демократії влаштували  соціальні дослідження та експерименти у Івано-Франківську. Саме тут Вища школа лідерства та дослідження “Democracy Defenders” зібрала всіх охочих отримати знання, як впливати на процеси у своїх містах та громадах. Серед слухачів другого набору були молоді соціологи, активісти, громадські діячі та студенти.

Програма під час воркшопу була побудована таким чином, щоб дати в більшій мірі практичні навички. Зокрема, навчити учасників та учасниць методам польових досліджень, результати яких можна було б реально використовувати. Для цього був запропонований метод картування та метод дослідження через соціальний перформанс.

Також під час навчальних модулів піднімались питання конфліктів та миротворчості, цінності прав людини та недискримінації. Для кращого знайомства з Івано-Франківськом була організована екскурсія, а для неформального спілкування з його мешканцями учасників познайомили із громадською ініціативою яка відбувається по всій Країні та Франківську зокрема – IF Networking.

Отримані знання учасники/ці одразу мали застосувати на практиці. В результаті були запропоновані презентації-звіти, які продемонстрували власні польові дослідження за методом картування, з яких можна було дізнатись думку представників громади стосовно обраної теми.

Також було створено 3 відео-ролики, в яких розкривалась робота за методом соціального експерименту та спостереження, і таким чином можна було дізнатись безпосереднє ставлення до того чи іншого явища.

Відгуки випускників Вищої школи лідерства та дослідження “Democracy Defenders”:

Соломія Зінець-Мацишин

Після воркшопу я залишилась дуже задоволеною. Я розумію, що дуже часто таке буває та, що після різних воркшопів та тренінгів є підняття мотивації, але от саме зараз я відчуваю впевненість у своїх силах, що я зможу щось корисне зробити для свого міста. Я дуже вдячна організаторам за прекрасні ідеї. Вони відгукувалися на різні потреби, і воркшоп став  для мене сильно інформативним в плані особистої і групової практики. Таким чином ми навчилися складним речам за короткий період часу.

Ігор Процик

Я їхав сюди, щоб випробувати спосіб картування громади, дізнатись, як його можна проводити і що це взагалі таке. Також мені було цікаво, як робити розрахунки. Великий інтерес у мене викликали і  соціальні експерименти і як люди реагують на них. Також хочу відзначити, що нам запропонували актуальні теми і програма була супернасичена.

Рогова Марія

Хочу подякувати за організацію цього заходу. В наш час потрібно бути освітченим в подібного роду знаннях, тоді людина зможе налагодити співпрацю з владою та іншими органами самоврядування. Кожен день був особливим. Дуже круто, коли поринаєш в практичні скіли. Тож усе в наших руках. Думаю у нас все вийшло.

Воркшоп відбувся в межах проекту Providing dialogues and Civic Engagement» (Діалог та активізація громадян) за фінансової підтримки National Endowment for Democracy Якщо вам цікава тема картування громад, то для більш детального вивчення методів можете ознайомитися з посібником “КАРТУВАННЯ ГРОМАД В УКРАЇНІ”. Про те, як захисники демократії досліджували проблематику громад на сході України читайте тут

Нагадаємо, що влітку цього року для захисників демократії був організований табір, у якому взяли участь активісти та активістки з усієї України, аби отримати знання та навички для  застосування їх у своїй повсякденній діяльності задля розвитку громад, в яких вони проживають. Також це була чудова нагода для того, аби в неформальних умовах переусвідомити зміни, що відбуваються в державі та світі в цілому.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку