Соціальна кухня — проєкт, який має об’єднати покоління заради розвитку громади

“Ми плануємо доставляти продукти та їжу з нашої соціальної кухні до людей на шкільному автобусі. Буде добре, якщо діти, старшокласники через цей проєкт відчують свою потрібність для громади, свою ...

Додано:
alexkorenkov

75266244_3134603796556520_5765056768023461888_o
Соціальна кухня — проєкт, який має об’єднати покоління заради розвитку громади

“Ми плануємо доставляти продукти та їжу з нашої соціальної кухні до людей на шкільному автобусі. Буде добре, якщо діти, старшокласники через цей проєкт відчують свою потрібність для громади, свою відповідальність перед іншими мешканцями, які опинилися в тяжких життєвих умовах”, — зазначає Марія Володимирівна, голова Заболотцівської об’єднаної територіальної громади, що на Львівщині.

Заболотцівська громада об’єднала 10 навколишніх сіл з центром в стародавньому селі Заболотці, про яке відомо ще з 15-го сторіччя. Всі вони розташовані в мальовничих місцях, які мають давню та багату історію. Чого лише варта одна з найстаріших дерев’яних церков, Собор Пресвятої Богородиці, яка була збудована в 1746 році.

Собор Пресвятої Богородиці (Заболотці)

Майже поряд розташувалися стародавні замки Олеський (10 км), Підгорецький (15 км), Золочівський (31 км). Мешканці громади — люди працьовиті (з трьох тисяч мешканців лише 19 осіб офіційно зареєстрованих у центрі зайнятості як безробітні) та гостинні. Але й у них в громаді не відсутні проблеми.

Підгорецький замок (1635–1640 роки)

На чотири школи не вистачає вчителів. Житловий фонд громади потребує ремонту. Для започаткування в громаді туристичного бізнесу — одного з ключових напрямків стратегії розвитку громади — потрібні якісні дороги. Та найголовніше — це проблеми, з якими стикаються мешканці громади, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Саме тому одним із перших проєктів, які вирішили реалізувати в громаді стала соціальна кухня.

“Ідея цього проєкту виникла в рамках співпраці між ГО Центр «Жіночі перспективи» та ГО «Феєрія», яка представляє Заболотцівську громаду. У кінці весни цього року саме цю громаду поміж інших обрали для участі в новій ініціативі за підтримки ПРООН. Проєкт соціальної кухні це не тільки пряма допомога мешканцям громади. Він має в собі й виховний момент для громади, для молоді зокрема. Адже відповідно до проєкту створення ередбачається доставка їжі у найвіддаленіші куточки, де живуть одинокі люди”, — пояснює Ірина Трохим, керівниця проєкту, ГО Центр «Жіночі перспективи».

Наразі вже підписано договір про співпрацю між ГО Центр «Жіночі перспективи» та ГО «Феєрія», яка представляє Заболотцівську громаду. Планується закупити необхідне обладнання для початку роботи кухні. В рамках проєкту також планується створення соціальної пральні, притулку для тимчасового перебування людини у кризовій ситуації.

Підписання договору про співпрацю між ГО Центр «Жіночі перспективи» та ГО «Феєрія»

Проєкт «Розвиток громад, що заснований на правах людини» впроваджується Мережею хабів України в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення