СОР25: результати міжнародних кліматичних переговорів

Конференція ООН з питань зміни клімату в Мадриді стала найдовшою за тривалістю: попри те, що СОР25 мала завершитись 13 грудня у п’ятницю, переговорні процеси завершились по обіді 15 грудня у неділю. ...

Додано:
Kuts

79476848_2406993992739768_8078106251323506688_n
СОР25: результати міжнародних кліматичних переговорів

Конференція ООН з питань зміни клімату в Мадриді стала найдовшою за тривалістю: попри те, що СОР25 мала завершитись 13 грудня у п’ятницю, переговорні процеси завершились по обіді 15 грудня у неділю. Однак двотижневі перемовини залишили по собі більше питань та тривоги, аніж позитивних результатів.

Чого вдалося досягнути?

Цьогорічний переговорний процес супроводжувався метою розробки правил застосування механізмів міжнародної співпраці, що передбачені статтею 6 Паризької угоди (зокрема міжнародний вуглецевий ринок), та направлені на скорочення викидів парникових газів. Однак країнам так і не вдалось досягнути консенсусу з цих питань, а розробка правил впровадження статті 6 перенесена на майбутні переговори. Незрозумілим залишається питання щодо того, наскільки амбітні цілі будуть вкладені країнами в оновлені національно-визначені внески.

Попри розбіжності по статті 6 Паризької угоди, країнам все ж вдалось прийняти План дій з гендерних питань та робочий план для Платформи місцевих громад та корінних народів.

Детальніше про результати кліматичних переговорів та їхній вплив на Україну можна буде дізнатися під час прес-брифінгу Української кліматичної мережі, що відбудеться 18 грудня, о 10:00 в агентстві УКРІНФОРМ. 

Відмінність від попередніх СОР

Відмінність цьогорічної конференції від попередніх, яку неможливо не помітити, – це участь великої кількості молоді та дітей, які закликали представників влади країн ставити перед собою амбітніші цілі та не зволікати з їхнім впровадженням.

 79220408_1216272518570638_5597742107939831808_n

Залучення та врахування позиції молоді до кліматичної політики є одним з напрямків діяльності держав, на якому наголосив також і Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель під час представлення національної заяви по зміні клімату на СОР25. Із текстом заяви можна ознайомитись за посиланням.

Кліматичні зміни у законодавстві України

Під час СОР25 Верховна Рада України прийняла довгоочікуваний Закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», що спрямований на виконання міжнародних кліматичних зобов’язань.

Сподіваємося, що парламент та інші центральні органи влади і надалі будуть брати активну участь у якомога швидшому та якісному вирішенні проблем, пов’язаних із змінами клімату, а проголошена національна заява на СОР25 буде втілена у реальність.

Наталія Куць, аналіткиня, юрисконсульт ЕПЛ, [email protected], [email protected]


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку