Сонце та біомаса для енергонезалежності Чорткова

Щороку середньостатистичне місто з населенням 35 тис. осіб витрачає понад 10 млн грн на оплату енергоресурсів для бюджетних будівель. Ще близько 20 млн грн мешканці витрачають на опалення будинків. ...

Untitled design - Facebook Post (1)
Сонце та біомаса для енергонезалежності Чорткова

Щороку середньостатистичне місто з населенням 35 тис. осіб витрачає понад 10 млн грн на оплату енергоресурсів для бюджетних будівель. Ще близько 20 млн грн мешканці витрачають на опалення будинків. Ці гроші майже повністю та безповоротно виводяться із громади.

Ключовий інструмент утримування десятків мільйонів гривень у місцевому бюджеті та забезпечення добробуту членів громади – розвиток місцевих відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Екоклуб проаналізував потенціал ВДЕ для Чорткова – міста, яке взяло на себе зобов’язання перейти на використання лише відновлюваних джерел енергії до 2050 року.

З огляду на кліматичні умови та географічне розташування міста Чортків, серед різних видів відновлюваних джерел енергії (сонце, вітер, вода, біомаса, геотермальна енергія) найбільш простим та технічно доступним є використання енергії сонця та біомаси.

Цікаво:

Загальне споживання енергоресурсів Чортковом в 2016 році становило 204,74 тис. МВт·год, з них найбільше це природній газ 125, 49 тис. МВт·год. Для його заміщення в Чорткові можна використовувати деревне паливо та паливо з рослинних відходів. Енергетичного потенціалу лише рослинних відходів, які поновлюються щорічно, достатньо для покриття поточного споживання газу.

Щодо сонячної енергії – для м. Чортків показник середньорічної кількості сумарної сонячної радіації, що надходить на 1 м2 поверхні, за даними PVGIS17 складає 1060 кВт·год/м2. Це один з найменших показників на території України, проте цілком достатній для ефективного використання доступної сонячної енергії.

Завантажити аналіз потенціалу ВДЕ Чорткова

Деталі: www.ecoclubrivne.org 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін