“Сєвєр змін” допоможе зупинити відтік молоді з Луганської області

У листопаді цього року ініціатива по мапуваню місць молодіжної активності перезапустилася у форматі “Сєвєр змін 2.0”. Окрім мапування волонтери зможуть дізнатися про останні новини законодавства, ...

Додано:
Liudmyla Paraskiva

256236125_673409850710922_669572025434220962_n
“Сєвєр змін” допоможе зупинити відтік молоді з Луганської області

У листопаді цього року ініціатива по мапуваню місць молодіжної активності перезапустилася у форматі “Сєвєр змін 2.0”. Окрім мапування волонтери зможуть дізнатися про останні новини законодавства, опанувати принципи молодіжної роботи та методику оцінки потреб молоді у своїй громад. 

З грудня “Сєвєр змін 2.0″ розширив географію проєкту, оскільки до нього долучилась молодь та зацікавилась влада з населених пунктів Старобільського району. На презентації ініціативи, яка відбулася 13 грудня в адмінбудівлі Марківської селищної ради, були присутні як представники влади, громадських активістів, так і молодь. Зокрема, начальник відділу молоді та спорту, спеціалісти відділу молоді та спорту та відділу освіти, представники трьох старостатів Старобільського району та ГО “Молода енергія”, а також студенти та викладачі марківського аграрного ліцею.

“В сучасній Україні саме потреби невеликих населених пунктів майже не вивчаються, що веде за собою велику кількість локальних проблем, і найголовніша – це відтік молоді. Тому зараз, необхідно допомогти селам та СМТ посилити потенціал своєї молоді, навчити їх вивчати свої потреби та мотивувати молодь до участь в змінах – яких вони дуже хочуть”, — розповідає координатор волонтерів Сергій Петровський.

FB_IMG_1639407821637

Ці молоді активісти отримають досвід активного громадянства та реалізації власних ідей, знайдуть друзів та стануть частиною нашої команди. 

“Ми із моїми однолітками задумали проект та з ним виграли підтримку Upshift. Це буде такий собі хаб, де молодь зможе і зустрітись поговорити, і фільми подивитись, і в настільні ігри пограти. І нам хотілось, аби молодь не десь сіла, випила, а знайшла нові інтереси, чимось зацікавилась. І тому нам дуже відгукнувся проект “Від слова до діла. Сєвєр змін 2.0”, — ділиться враженнями волонтерка “Сєвєр змін 2.0” Юлія Кризька.

Окрім волонтерів, ініціатива має чудових місцевих партнерів

“Коли ми ознайомились із деталями картування, яке відбулось в Сєвєродонецьку, то ми зрозуміли, що нашій громаді це вкрай необхідно. Це буде історичний проект — це вперше в історії Марківського району на карту позначать місця молодіжних активностей. Молодь із задоволенням долучається до ініціативи, щоби вирватись із кола рутини. Вони часто не знають ані місця, ані молодь із сусідніх сіл, а тут є чудова нагода налагодити зв’язки, познайомитись, навчитись новим навичкам та зробити дещо хороше для свого села та людей”, — додає місцева партнерка ініціативи “Сєвєр змін 2.0” Надія Рудаченко, координаторка роботи ГО “Молода енергія”. 

FB_IMG_1639407807627

Якщо маєте питання або пропозиції щодо співпраці, пишіть нам у приватні повідомлення, або нашому координатору волонтерів Instagram: sergeypetrovskii, Telegram/Тел.: 0954941923 

Для довідки: Нагадаємо, мапу створювали молоді люди, волонтери ініціативи «Сєвєр змін», з вересня по грудень 2019 року. 14 волонтерів оцінили стан закладів і місць молодіжної інфраструктури з точки зору молоді і нанесли їх на мапу зі своїми рекомендаціями. Як це було можна побачити в ролику від Антикризового медіа-центру (м. Краматорськ). Ініціатива «Сєвєр змін» почалась у 2019 році з ідеї створити мапу молодіжних активностей у Сєвєродонецьку і продовжується розробкою та реалізацією різноманітних ініціатив таких як настільна гра “Лисичанськ”, фотовиставка “Свої неЗнайомці”. Ініціатива впроваджується ГО “Театр змін”. «Сєвєр змін» реалізується в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах»,  підтриманий KURVE Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action.

Завантажити посібник з мапування та аналіз молодіжної політики міста Сєвєродонецька можна тут


Тематика публікації:                                  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями