Сімейні лікарі Харківщини навчалися в Естонії, як трансформувати первинну медичну допомогу

З 2 по 5 березня 2020 року сімейні лікарі, керівники та завідувачі амбулаторій ЦПМСД Харківського, Богодухівського, Вовчанського, Зачепилівського, Чугуївського району, Пісочинської та Оскільської ОТГ ...

Додано:
hromada

стаді-тур до Естонії
Сімейні лікарі Харківщини навчалися в Естонії, як трансформувати первинну медичну допомогу

З 2 по 5 березня 2020 року сімейні лікарі, керівники та завідувачі амбулаторій ЦПМСД Харківського, Богодухівського, Вовчанського, Зачепилівського, Чугуївського району, Пісочинської та Оскільської ОТГ відвідали Естонію.  Упродовж цього навчального візиту учасники ознайомилися з досвідом трансформації системи первинної медичної допомоги в Естонії та її сучасним станом.

Навчальний тур відбувся за підтримки ЄС в рамках проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді», мета якого – розбудова ефективної первинної медичної допомоги у громадах Харківської області.

стаді-тур до Естонії

Під час поїздки учасники відвідали три практики сімейної медицини в місті Таллінн та Тарту, а також дві клініки та медичне відділення в найстарішому на території Східної та Північної Європи учбовому закладі –  Тартуському університеті.

Медики мали нагоду поспостерігати за роботою лікарів та медсестер, ознайомитись з системою менеджменту практики, її структурою, обговорити нагальні питання управління та лікування в процесі дискусії з лікарями та медсестрами.    

IMG_0864

“Естонія – це країна, де можна заглянути в майбутнє та побачити, що нас чекає, бо вона вже пройшла шлях медичного реформування. Як на мене – досить успішно, – ділиться враженнями Ольга Островна,  учасниця навчальної поїздки, сімейна лікарка КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Дергачівської районної ради” Амбулаторія загальної практики сімейної медицини м. Дергачі. – Ця поїздка дала змогу скласти цілісну картину про закордонну сімейну медицину, познайомитися з індикаторами якості медицини в Естонії, отримати практичні та теоретичні навички, а саме: як повинна працювати групова практика, яка роль лікаря, медсестри, розподіл завдань в команді”.

Також управлінці та сімейні лікарі обговорили разом з командою професорів Університету Тарту систему управління якістю медичних послуг, роль та внесок лікарських професійних організацій з діючими членами Естонської асоціації сімейної медицини та попрацювали над питаннями управління здоров’ям пацієнтів: превенція, робота з групами ризику тощо.

стаді-тур до Естонії

“Це був перший раз, коли деякі наші учасники відвідали Європу, і вони були вражені, – каже Михайло Довгопол, тренер проєкту з питань управління змінами, стратегічного планування, розвитку людських ресурсів, координатор стаді-туру. – На зворотному шляху ми обговорювали свої висновки, і наступні кроки, і, сподіваємось, закладемо основу для подальших змін у центрах первинної медичної допомог. Сподіваюсь, що цей тур стане тільки початком на шляху до побудови потужної медичної спільноти, де лікарі первинної ланки Харківщини зможуть ділитися своїми напрацюваннями, здобутками, разом вирішувати проблеми та відстоювати інтереси пацієнтів і лікарів” 

стаді-тур до Естонії

Серед першочергових завдань:

  • посилення ролі медсестер (порівняно з такою в Україні) та продуктивне партнерство між медсестрами та лікарями;
  • триадний процес для пацієнтів;
  •  залучення пацієнтів до спільних зусиль для підтримки здоров’я;
  • запобігання вигорання в центрах ПМСД шляхом активного управління людськими ресурсами; 
  • роль професійної асоціації сімейних лікарів та медсестер у розвитку системи первинної медичної допомоги.

 Учасники поїздки відзначають: зміни у медичній сфері незворотні, тому вони готові втілювати крок за кроком отриманий досвід, аби змінити медицину на Харківщині на краще.

“Мені пощастило взяти участь у навчальній подорожі від проекту “Ефективна первинна медицина в громаді”. Я вражена медициною Естонії: починаючи від  умов університетського навчання і до організації надання медичної допомоги на всіх рівнях: первинному, спеціалізованому, регіональному, – розповіла Анастасія Спасібо,  сімейна лікарка -ФОП (м. Вовчанськ). – У спадок естонцям дісталась така ж радянська система, як і нам. Але вони 25 років тому розпочали реформу, поступово, крок за кроком, втілюючи в життя свої ідеї, і не відступаючи назад. Ці дні змінили моє ставлення до багатьох речей в медицині. і тепер повертаюсь, аби втілювати знання в житті. Крок за кроком. Думаю, в нас вийде добре”. 

стаді-тур до Естонії

Довідково: Навчальна поїздка організована в рамках проєкту “Ефективна первинна медицина в громаді”, що виконується в рамках програми ЄС “Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини” та фінансується Європейським Союзом.

Проект реалізується Харківською обласною радою у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, ГО “Агенція змін “Перспектива” та ГС “Українсько-Німецька Медична Асоціація”. 

Мета проєкту – розбудова ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області шляхом підвищення обізнаності громадськості про медичну реформу, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні грантів для покращення медичних послуг та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи