“Школа ветеранів” у Вінниці – знань, як на війні патронів, багато не буває

29 липня 2017 року у Вінниці провели заключний тренінг проекту «Школа ветеранів». В ньому взяли участь активні ветерани АТО, волонтери, дружини і вдови з Вінниці, Піщанки, Погребища,Немирова, ...

Додано:
richka

школа ветеранів тренінг 2
“Школа ветеранів” у Вінниці – знань, як на війні патронів, багато не буває

29 липня 2017 року у Вінниці провели заключний тренінг проекту «Школа ветеранів». В ньому взяли участь активні ветерани АТО, волонтери, дружини і вдови з Вінниці, Піщанки, Погребища,Немирова, Хмільника, Жмеринки, Липовця і Чечельника. На тренінгу говорили про практики захисту прав ветеранів, роботу ветеранських організацій, бачення майбутнього.

Учасники домовились активно співпрацювати і прагнути до спільних дій. У Вінницькій області близько 200 організацій ветеранів АТО, і варто думати про коаліційну роботу. Керівниця проекту Лариса Полулях зауважила, що «коаліція – це не католицький шлюб, це об’єднання заради спільних інтересів». А спільні інтереси ветеранів АТО – прийняття на місцевому рівні програм соціального захисту ветеранів, які стали б програмами розвитку, давали б людині старт, щоб не просити кожного року по тисячі гривень, а розвивати підприємництво, створювати нові робочі місця. Ветеранам АТО потрібно вчитись управлінню громадськими організаціями і змінювати філософію громадських ветеранських організацій, щоб не перетворюватись на «кишенькові» структури при владі чи бізнесу. На жаль, бажаючих маніпулювати ветеранами в Україні побільшало. А програм навчання для ветеранських громадських організацій не вистачає.

Актуальним залишається питання медичних прав ветеранів. Тільки 10% з них стають на диспансерний облік, не всі знають про право отримати ліки безоплатно, виникають проблеми з протезуванням. Частина проблем могла б вирішуватись швидше та ефективніше, якби люди були поінформовані про свої права, і це знову робота для громадських організацій.

Обговорювалась практика нагородження учасників бойових дій. Нагороди мають бути за конкретні дії, які зробила людина, і ці дії потрібно чітко виписувати – вважають учасники тренінгу. Лариса Полулях розповіла про ізраїльський досвід нагородження військових та традиції в громаді, пов’язані з вшануванням нагороджених. Якщо воїна нагородили за порятунок товариша, то в документах докладно описано його вчинок, а родина врятованого, на знак вдячності, щороку відвідує рятівника і влаштовує обід на його честь.

Гість тренінгу – Олександр Алієв , головний спеціаліст у Державній службі ветеранів війни та учасників АТО поділився полтавським досвідом роботи координаційної ради при Полтавській обласній раді, розповів про прийняті на місцевому рівні програми, дав поради щодо методів спілкування з чиновниками. «Основне завдання соціального захисту учасників бойових дій в Україні – зробити їх конкурентоздатними, а все інше ветерани мають робити самі, самі відкрити бізнес, самі написати заяву» – вважає Олександр Алієв. Він вивчав досвід соціального захисту ветеранів у США і зазначив, що українська система, порівняно з американською, дає ветеранам набагато більше пільг.

Тренінг проводився в рамках проекту «Школа ветеранів» ГО «А-ВЕСТА», який підтриманий Відділом преси, культури та освіти Посольства Сполучених Штатів Америки.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей