Школа Доступності — куди йдуть кошти соціального захисту?

Стратував новий сезон іронічного серіалу про інклюзію “Школа Доступності” від ініціативи Доступно.UA. Друга серія  "Урок праці. Розпилювання"  присвячена двом різним підходам до системи соціального ...

Додано:
Nastya Aboliesheva

кавер
Школа Доступності — куди йдуть кошти соціального захисту?

Стратував новий сезон іронічного серіалу про інклюзію “Школа Доступності” від ініціативи Доступно.UA. Друга серія  “Урок праці. Розпилювання”  присвячена двом різним підходам до системи соціального захисту в Україні.

Щороку держава виділяє понад 80 млн грн на підтримку громадських організацій людей з інвалідністю. Але є одне але. Близько 85% цього фінансування стабільно отримують одні й ті ж “привілейовані” організації. А сотні інших ініціатив не отримують жодної підтримки від держави.

  • Чому державі вигідно зливати мільйони у структури, які тільки імітують діяльність.
  •  Чому наші гроші продовжують підтримувати стереотип про людей з інвалідністю, як тих, хто потребує тільки опіки, допомоги та жалості. 
  • Чому організаціям не вигідно мотивувати людей з інвалідністю до активного життя і давати їм доступ до реалізації своїх прав та рівних можливостей.

Ситуація зрушилась з мертвої точки 2020 року, коли вперше було проведено прозорий конкурс на розподіл фінансування. Але змінювати систему, яка працювала десятиліттями складно, тому ми піднімаємо цю тему у новій серії Школи Доступності. 

Перша серія “Запитання, що валять з ніг” присвячена найпоширенішим, стереотипним та дратівливим запитання, які тільки можна адресувати людині на візку.  

Школа Доступності — освітній ютуб-серіал громадської організації “Доступно.UA”, який покликаний прокачувати толерантність та інклюзію, боротися з маніпуляціями навколо теми інвалідності та стигматизації таких людей. 

Це вже другий сезон проєкту, який через самоіронію та побутові сюжетні сценки доводить, що обмеження та бар’єри насамперед у свідомості людей: як суспільства щодо людей з інвалідністю, так і самих людей з інвалідністю щодо себе та світу навколо. Новий сезон буде містити 12 серій, які виходитимуть орієнтовно раз на місяць.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Психологічна підтримка населення: безкоштовна гаряча лінія

Як повномасштабна війна РФ проти України змінила життя кримчан — думки влади та правозахисників

Діти-переселенці можуть отримати допомогу від держави

У Запоріжжі волонтери запустили “гарячу лінію” допомоги людям під час війни

Кампанію електронного декларування доходів у 2022 році продовжено

П'ять порад від УВС: як ефективно спланувати роботу з волонтерами під час війни