Секрети онлайн-табору “Активних громадян”

Близько 3-ох тижнів майже 40 учасників із всієї України взяли участь в таборі "Активних громадян", темою якого було сталий розвиток громад.Серед цілей табору - поглибити знання про цілі сталого ...

Додано:
Oksana Yutovets

Summer Camp 02
Секрети онлайн-табору “Активних громадян”

Близько 3-ох тижнів майже 40 учасників із всієї України взяли участь в таборі “Активних громадян”, темою якого було сталий розвиток громад.

Серед цілей табору – поглибити знання про цілі сталого розвитку, створити соціальні зв’язки між учасниками та їх громадами,  розвинути м’які навички учасників.

Координатор цього проєкту Уляна Кашепа розповіла, що метою табору було познайомити учасників і занурити їх у філософію Активних громадян, розширити їхні можливості по програмі House of Europe – спільноти з можливостями, яка відкрилась для учасників, та зберегти атмосферу таборовості.

80685084_999328613759919_2203018395476033536_o

Вся програма була налаштована на те, що протягом цього проекту учасники мають реалізувати свої проекти соціальної дії, ідеї яких обговорювались під час табору.

Протягом 14 днів 8 фасилітаторів розповідали учасникам що таке ідентичність, що таке діалог, як працює громада на благо свого міста або ОТГ чи села, чи будь-де, де вони живуть, розповідали про соціальну дію. Також говорили про цілі сталого розвитку. Спікерами були активні громадяни з всієї України, зокрема Роман Вінтонів (Майкл Щур),  Олена Бекреньова – директор фонду родини Богдана Гаврилишина.

«Онлайн формат завжди виклик, але це той момент, коли ми самі повірили, що онлайн заходи можуть все таки досягнути тих самих результатів. Все пройшло надзвичайно добре. Ми самі не очікували, що може бути настільки яскравий результат і настільки сильний цей людський зв’язок, бо ми всі були в себе в дома, в різних домівках, в різних областях, але всі знали, що в будні об 11 годині ми на загальній віртуальній галявині збираємося і говоримо про те, як пройшов минулий день», – каже координаторка.

«Ми працювали в  Microsoft Teams, що було певним викликом, оскільки раніше не працювали з цим інструментом. Ми робили онлайн-табір і ми намагалися зберегти атмосферу таборовості – наші кімнати ми назвали наметами, була загальна галявина, на якій збиралися. Кожної середи ми організовували ватру, під час якої фасилітатори ставили на своєму фоні вогонь. Це дуже зближувало», – поділилась Уляна.

Завдяки цьому табору  з’явилась нова спільнота активних громадян, яка вже готується реалізовувати свої 8 проектів соціальної дії.

Фасилітаторка Аліна Познанська в захваті від табору та переконана, що він пройшов дуже успішно.

109738381_3517868378225336_8804529830410054574_n

«Якщо чесно, то спочатку я не уявляла як це табір, та й ще онлайн, яким чином емоційно підтримувати учасників та створювати оцю атмосферу, щоб їм зранку та й ще по вечорам середи, хотілось заходити в Teams, зустрічатися з нами, черпати знання і при тому не відчувати наскільки вони морально стомлені від роботи онлайн», – поділилась Аліна.

«Але я знала, що в нас дуже крута команда, я вірила в цю команду, ми вже створили дуже багато крутих проектів і навчань, і саме тому була впевненість, що в нас все вдасться. І дійсно все вдалося. Ми підтримували один одного, в нас виявився такий шикарний досвід роботи онлайн і не дивлячись на цю відстань між нами, ми змогли створити з учасниками довірливі стосунки. Відкрити їх, самим відкритися, підтримувати один одного», – додала фасилітаторка.

Аліна задоволено проробленою роботою над створенням їдей для проектів.

«Я надихнулася процесом навчання в таборі. В нас були душевні ватри. Ми обмінювалися досвідом, ми тепер всі мріємо про зустріч оффлайн і найголовніше це те, що коли ми формували команди, коли ми думали про ідеї проектів, генерували ідеї, говорили про проблематику – вимальовувалася одна картинка, вона була хаотична, а потім стало все по поличкам, розклалося по своїм місцям і буквально за три дні команди створили круті проекти, і я думаю всі 8 ідей гідні того, щоб бути реалізованими і вже в кінці вересня ми почуємо про круті результати. Я дуже щаслива від участі в таборі, рада була новим знайомствам з нашими учасниками і вважаю, що табір пройшов на тисячу відсотків круто», – підсумувала Аліна Познанська.

Нагадаємо, Табір Активних Громадян реалізується Британською Радою і є частиною програми House of Europe, що фінансується Європейським Союзом та в партнерстві з ГО «Молодіжна платформа»

 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін