Що таке права людини та як запобігти психологічному насильству щодо дитини?

На ці та інші питання шукали відповіді учасники правової зустрічі, що відбулася в Чугуєві 19 березня.На базі Молодіжного хабу «CITY» зібралися члени та членкині Чугуївського учнівського парламенту. ...

Додано:
kobzar

20210319_162828
Що таке права людини та як запобігти психологічному насильству щодо дитини?

На ці та інші питання шукали відповіді учасники правової зустрічі, що відбулася в Чугуєві 19 березня.

На базі Молодіжного хабу «CITY» зібралися члени та членкині Чугуївського учнівського парламенту. До них завітав комунікатор Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, модератор кіноклубу медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» Юрій Чумак.

Під час інтерактивної бесіди було розглянуто, що таке права людини, які права та свободи є в громадян України, яка роль держави в забезпеченні цих прав та що робити в разі, якщо права порушуються.

Правник розповів про Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та запропонував для перегляду стрічку «Лізо, ходи додому!» (режисерка Оксана Бурая – Литва, Естонія) з репертуару кіноклубів Docudays UA.

Життя маленької Лізи похмуре й жорстоке, вона вимушена переживати нескінченні п’яні вечірки матері та її численних гостей. Утім, у дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється шукати прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія…

Хоча фізично її ніби ніхто не ображає, але Ліза неодноразово опиняється у ситуаціях психологічного насильства. Про це говорили учасники заходу в ході обговорення фільму.

Модератор запропонував юнакам та дівчатам під час вправи «Займи позицію» кілька ситуацій, в яких учасникам потрібно було визначитися, чи є це домашнім насильством, чи ні. І представники та представниці Чугуївського учнівського парламенту добре впоралися з завданням, надавши аргументовану ідентифікацію випадкам психологічного насильства щодо дітей.

Юрій Чумак зазначив, що зустріч була приурочена до дати 18 березня, яка закарбована в «Календарі прав людини» Ради Європи як перші парламентські вибори із загальним виборчим правом на Європейському континенті (відбулися у Фінляндії в 1907 році). Ця подія стала черговою віхою у відстоюванні прав жінок в усьому світі.

Жінки, діти та чоловіки мають право жити у безпечному просторі. А тому домашньому насильству не має бути місця в Україні!

І у випадках, коли відбувається таке порушення, необхідно звертатися до поліції й центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також жертви домашнього насильства мають право не тільки на первинну (правові консультації), але й на вторинну (адвокатська поміч та складання процесуальних документів) безоплатну правову допомогу.

Тому наостанок Юрій Чумак презентував пам’ятки «Твої права – твій надійний захист», підготовлені Координаційним центром з надання правової допомоги, на яких зазначено Єдиний контакт-центр державної системи БПД: 0 800 213 103.

Захід відбувся за сприяння Чугуївського міського будинку дитячої та юнацької творчості, у рамках ініціативи «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», яка впроваджується кіноклубом медіапросвіти Docudays UA «ДУМАй!» у партнерстві з Чугуївським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку