Що робити з батарейками

Громадський Простір, вивчаючи це питання, вирішив і сам долучитись до руху зі збору відпрацьованих батарейок для подальшої передачі на переробку. Ми встановили контейнер у власному під'їзді, де ...

батарейки
Що робити з батарейками

Громадський Простір, вивчаючи це питання, вирішив і сам долучитись до руху зі збору відпрацьованих батарейок для подальшої передачі на переробку. Ми встановили контейнер у власному під’їзді, де розташовано наш офіс. Закликаємо долучатись! Інформаційно і практично.

Загальновідомо, що відпрацьовані батарейки дуже шкідливі для навколишнього середовища і їх не можна викидати разом з іншими відходами. Але в Україні відсутня централізована система прийому і утилізації батарейок. Їхній збір наразі відбувається більшою мірою завдяки саме громадським активістам.

Як організувати збір батарейок

Організувати збір батарейок у своєму багатоквартирному будинку, офісі, районі дуже просто. Потрібно встановити контейнер (підійде пластикова пляшка) і розмістити поряд інформацію про шкоду від неутилізованих батарейок (наші приклади в додатку). Після заповнення контейнеру залишається домовитися про передачу їх в спеціалізований пункт прийому у своєму місті.

Куди нести батарейки

В Києві збиранням і передачею на переробку займається Оперативно-рятувальна служба м. Києва. Як “Громадському Простору” повідомили в цій установі, далі батарейки направляються до ДП “Аргентум” у Львові, що спеціалізується на переробці вторинної сировини.

Інформацію щодо вже існуючих пунктів прийому батарейок в інших містах України можна отримати за посиланням та у додатку (список надісланий Всеукраїнською екологічною ініціативою (ВЕІ) “Очисти Україну – утилізуй батарейки”).

За даними ДП “Аргентум”, станом на кінець 2012 року підприємством отримано 1,9 тоннивідпрацьованих батарейок і акумуляторів усіх типів. За цей час перероблено у дослідному режимі понад 400 кг матеріалу. Через те, що надходження нерегулярні, їх не вистачає для того, щоб запустити промисловий процес переробки. Тому батарейки, що надходять, накопичуються підприємством і зберігаються на складі.

Разом з тим, в Україні сьогодні використовується близько 12 тонн батарейок і акумуляторів на день.

“ДП “Аргентум” володіє відпрацьованими технологіями переробки основних груп батарейок (80% обсягу, що збирається) і може, при ритмічних поставках, промислово переробляти близько 1 тонни на день. При зростанні обсягів зібраного матеріалу, до проекту будуть долучені інші підприємства галузі з передачею відповідних технологій”.

Все залежить від ініціативи громадськості

“Ключове питання утилізації відпрацьованих батарейок – це організація збору і логістики матеріалу до місць переробки. Значна роль у цьому відводиться взаємодії громадськості, постачальників і переробників”, – повідомляють на підприємстві.

Наразі переважна більшість пунктів прийому відпрацьованих батарейок є громадськими ініціативами і реалізуються на волонтерській основі. І хоча ці ініціативи поки що збирають невелику частину від загальної кількості спожитих елементів живлення, вони поступово зростають і розвиваються.

– “Оскільки наш проект вже розрісся до рівня країни, ми зараз готуємо інтерактивну карту України з усіма пунктами прийому використаних батарейок” – каже Дмитро Грамоданов, керівник однієї з таких громадських ініціатив BatareikiUA.

 

ДодаткиПункти прийому   Зразок для ініціаторів 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи