Рятувальники Дружківської громади отримали спеціалізоване обладнання для роботи під час війни

У липні дружківські рятувальники отримали необхідне для роботи під час воєнних дій обладнання: дві плаваючі мотопомпи, 20 тактичних та 65 налобних і ручних ліхтарів, 10 обприскувачів для гасіння ...

Додано:
NewDruzhkivka

IMG_7003-1024x768 (1)
Рятувальники Дружківської громади отримали спеціалізоване обладнання для роботи під час війни

У липні дружківські рятувальники отримали необхідне для роботи під час воєнних дій обладнання: дві плаваючі мотопомпи, 20 тактичних та 65 налобних і ручних ліхтарів, 10 обприскувачів для гасіння степових пожеж і 30 захисних рукавичок для пожежників. Це стало можливим завдяки проєкту «Координація: діяльність логістично-гуманітарного хабу», що реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

IMG_7003-1024x768 (1)

Проєкт «Координація: діяльність логістично-гуманітарного хабу» спрямований на підтримку Державної пожежно-рятувальної частини №45 у м. Дружківка, співробітники якої сьогодні борються з наслідками ракетних ударів не тільки в Дружківці, а й на території інших громад Донеччини.

«Коли вперше на засіданні робочої групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості я почув виступ начальника частини Олега Самсоненка із запитом працювати з дітьми та дорослими, використовуючи сучасні методи та підходи, виникло бажання допомогти втілити цей задум у життя. Тоді ми разом на базі частини створили ресурсну кімнату, яка ефективно працювала протягом року від моменту її відкриття. Завдяки тодішній ініціативі ми здобули надійного та відповідального партнера. І коли після повномасштабного вторгнення наша команда побачила, як завзято пожежники допомагають людям у найскрутніші часи, зрозуміли, що не можемо стояти осторонь», – зауважив голова ГО «Нова Дружківка Сергій Пронкін.

2-1024x640 (1)

Ресурсна кімната для формування навичок безпечної поведінки, створена в 2021 р., не лише дозволила запровадити інноваційні підходи в роботі пожежників із мешканцями та мешканками різного віку, а й показала, як співпраця з громадськістю посилює діяльність безпекових структур і відомств. Саме це стало передумовою успішної реалізації поточного проєкту.

IMG_7006-1024x787

«Потреби пожежно-рятувальної частини в період воєнних дій, звісно, відрізняються від потреб мирного часу. Ми маємо реагувати на наслідки ракетно-бомбових ударів, проводити ліквідацію пожеж і здійснювати невідкладні пошукові роботи у завалах зруйнованих будівель. Нині співробітники нашої пожежної частини працюють в екстремальних умовах, виїжджають на виклики не тільки в Дружківську громаду, а й допомагають рятувальникам із сусідніх міст. Тому допомога у вигляді спеціалізованого обладнання вкрай важлива», – зазначив начальник Державної пожежно-рятувальної частини №45 у м. Дружківка Олег Самсоненко.

1-1024x640 (1)

Менеджери хабу, який працює на базі офісу громадської організації «Нова Дружківка», також надають місцевим мешканцям гуманітарну допомогу.

«З першого березня офіс нашої організації перетворився на громадський гуманітарний штаб. Ми сконцентрували зусилля на допомозі мешканцям громади й об’єктам критичної інфраструктури: лікарням, комунальним підприємствам, поліції та пожежно-рятувальній частині. В межах проєкту ми шукаємо можливості, аби привезти гуманітарну допомогу в Дружківську громаду, багато комунікуємо з міжнародними фондами, організаціями й приватними структурами. Хочемо, аби допомога, яку ми надаємо, була комплексною. Йдеться не лише про продуктові набори. Ми також роздаємо підгузки для дорослих, каністри для води, мобільні системи очищення води, корм для тварин, дитяче харчування та сімейні гігієнічні набори. З початку червня нам вдалося допомогти більше тисячі родин, які проживають у Дружківській громаді», – додав голова ГО «Нова Дружківка» Сергій Пронкін.

У майбутньому команда громадського гуманітарного штабу також планує допомагати з евакуацією цивільного населення та створенням комфортних умов у приймаючих громадах Кіровоградщини.

Проєкт «Координація: діяльність логістично-гуманітарного хабу» реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Проєкт про людей. Кут 772

Суперфінал «Impactpreneurship 2.0»: мрії стають реальністю

«Знай Де-І»: просто і доступно про реформу системи догляду та підтримки дітей

Штучний інтелект та хмарні технології — глобальні тренди в сфері кібербезпеки

До 24-их роковин зникнення Георгія Ґонґадзе у Києві відкрили пам’ятну Алею та провели меморіальну акцію

Добровольчий будівельний батальйон за підтримки МПР та Global Giving створює безпечні простори у постраждалих селах Миколаївщини