Рух ЧЕСНО береться за недоброчесних суддів

Всеукраїнський Рух ЧЕСНО цьогоріч відсвяткував 5 років діяльності. За цей час активісти ЧЕСНО багато досягли у реформуванні Парламенту: поборои масову практику кнопкодавства, домоглися відкриття ...

чесно
Рух ЧЕСНО береться за недоброчесних суддів

Всеукраїнський Рух ЧЕСНО цьогоріч відсвяткував 5 років діяльності. За цей час активісти ЧЕСНО багато досягли у реформуванні Парламенту: поборои масову практику кнопкодавства, домоглися відкриття інформації про статки народних депутатів, через суд добилися відкриття доступу до засідань Парламенту. У червні цього року з метою утвердження справедливого правосуддя в Україні активісти Руху запустили нову кампанію – «ЧЕСНО. Фільтруй суд!».

Наразі кампанія має представників у всіх обласних центрах України. Регіональні координатори ЧЕСНО стежитимуть не лише за виконанням реформ у системі судової влади на місцях, але й за діяльністю місцевих суддів.

На думку активістів ЧЕСНО, судова реформа наразі є пріоритетною реформою країни, і успішність її реалізації залежить від злагоджених дій влади, експетного середовища та громадськості.

“Наразі ми хочемо донести до всіх громадян України важливі тези про зміну судового законодавства, – говорить Віталій Світлик, координатор кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” у Івано-Франківській області. – До березня 2017 року має бути сформовано новий Верховний Суд України. Новим суддею може стати не лише колишній суддя, а й прості науковці чи адвокати, досвід роботи яких не менше 10 років. Гадаю, що у нас є чимало достойних і чесних людей, готових займати такі посади. Важливо донести до громадськості цю інформацію та тримати реформу на контролі.”

1

У 2017 році судова система має зазнати значних змін – буде ліквідовано усі вищі суди та утворено новий Верховний Суд, нижчі ланки згодом будуть переформатовані в контексті децентралізації. До вересня наступного року буде сформовано Вищий суд з питань інтелектуальної власності, водночас, після прийняття закону буде утворено Вищий антикорупційний суд. Вища рада юстиції отримає значні повноваження та стане Вищою радою правосуддя.

Важливу роль у реформуванні судової влади має і громадськість – при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України створено Громадську раду доброчесності, орган, який оцінюватиме відповідність суддів чи кандидатів на посади суддів вимогам професійної етики та доброчесності. До слова, до складу ради також увійшла представниця кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” Галина Чижик, що дасть змогу посилити вплив кампанії на перебіг судової реформи та процес добору суддів.

2

“Більшість із учасників кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” уже мають за плечима досвід реформування та впливу на владу, як на всеукраїнському рівні, так і на місцевому. – зазначає Віталій Світлик. – Зараз ми маємо на меті зробити наші суди відкритими і публічними, зробити так, щоб судді були доброчесними і дотримувались правил суддівської етики. Будемо поширювати інформацію про нашу дільність серед громадськості та залучати її до нашої діяльності”.

4

Активісти руху відкриті до співпраці з громадою і запустили кампанію збору інформації на суддів. Якщо громадянам відомо про порушення в діяльності суддів – варто лише заповнити електронну анкету. При цьому, таке звернення може бути анонімним.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями