Роз’яснення щодо порядку обліку внутрішньо переміщених осіб

1 жовтня 2015-го року стартувала ініціатива «Швидка юридична допомога», яка реалізовується МГО «Луганське земляцтво» за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в рамках проекту «Швидке ...

ПРООН, Японія та МОО «Луганське земляцтво» допоможуть переселенцям отримати «Швидку юридичну допомогу»
Роз’яснення щодо порядку обліку внутрішньо переміщених осіб

1 жовтня 2015-го року стартувала ініціатива «Швидка юридична допомога», яка реалізовується МГО «Луганське земляцтво» за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в рамках проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні») та Уряду Японії.

Серед звернень, які отримують юристи Земляцтва від переселенців, надійшли запитання  щодо ускладнень з оформленням довідок внутрішньо переміщеної особи.

Так, у деяких населених пунктах міграційна служба для оформлення подібної довідки вимагає від переселенця привести з собою господаря житлової площі, на якій зареєстрований переселенець.

Роз’яснюємо, що Постанова Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб» № 509 від 01.10.2014, у редакції від 26.08.2015, пункт 7.1, встановлює, що «Під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує внутрішньо переміщену особу, про обов’язок повідомити протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу ДМС про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання. Територіальний підрозділ ДМС у триденний строк після повідомлення внутрішньо переміщеною особою, про фактичне місце проживання проводить перевірку наведених у довідці відповідних відомостей, проставляє у разі підтвердження таких відомостей на зворотному боці довідки відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, та щодня подає в електронній формі уповноваженому органові відповідну інформацію»

Таким чином, ця Постанова покладає обов’язок перевірки даних про місце проживання внутрішньо переміщеної особи на підрозділ ДМС, а не на самого переселенця або ж господаря житлової площі, де мешкає переселенець.

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії та в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"