Ромів активізують до участі у виборах Березівської ОТГ в Одеській області

 В останні два тижні до дня перших виборів в Березівській ОТГ Одеській області, які відбулись 29 жовтня 2017 року, з ромською громадою та представниками місцевої влади проведено низку заходів, ...

0a626bf1b82ca38c702d82cacde28fa0
Ромів активізують до участі у виборах Березівської ОТГ в Одеській області

 В останні два тижні до дня перших виборів в Березівській ОТГ Одеській області, які відбулись 29 жовтня 2017 року, з ромською громадою та представниками місцевої влади проведено низку заходів, направлених на активізацію ромів до участі у місцевих виборах. Зокрема, проведено робочі зустрічі з місцевою владою, спілкування з ромською громадою та надання їм інформації та правових консультацій з виборчих питань та особливостей функціонування об’єднаних територіальних громад. Такі активності проведені спільно представниками «Ромського правозахисного центру» та Одеської обласної організації Комітету виборців України в рамках початкового етапу ініціативи з підвищення активності та участі ромів в місцевій політиці.

Реальна участь ромів в громадсько-політичному житті має ключове значення для їх соціалізації, вирішення специфічних ромських проблем, є потужним інструментом для ромських громад в боротьбі з риторикою проти ромів, злочинами на грунті ненависті. Крім того, це є також сильним сигналом для політичних лідерів та представників громад про те, що роми готові висловлюватися і вести діалог як всередині, так і поза власних спільнот. Базовою основою такої участі є виборча активність ромської громади, особливо на місцевому рівні. Саме тому, початковим етапом спільної ініціативи з підвищення активності та участі ромів в місцевій політиці стали заходи щодо забезпечення виборчих прав представників ромської громади та їх активізація до участі у перших виборах до Березівської ОТГ в Одеській області.

Вибір саме цієї громади невипадковий, адже зважаючи на об’єднання міста Березівки та села Вікторовки в одну громаду, чисельність ромів в об’єднаній громаді складатиме близько 500 осіб, з них близько 300 виборців. Такий фактор сприяє та значно посилює запит на участь та вплив ромів на життя та розвиток громади. Щоправда, найбільш актуальною проблемою для значної частини ромів Березівки (близько 100 осіб т.з. «грузинських ромів», які переселилися після подій грузино-абхазького конфлікту та проживають в районі залізничної станції), залишаються проблеми документування та отримання ідентифікаційних документів. Незважаючи на проживання в цій громаді більше 20 років та повне включення в усі процеси, через відсутність документів, вони повністю позбавлені політичних прав та виключені з процесу впливу на місцеву політику.

Враховуючи перспективи вже об’єднаної громади, представниками «Ромського правозахисного центру» та Одеської обласної організації Комітету виборців України було проведено робочі зустрічі з місцевою владою, спілкування з ромською громадою міста Березівка та села Вікторовка, поширення серед ромів просвітницьких матеріалів та інформації щодо особливостей об’єднаних територіальних громад, участі у виборах, роботі місцевих органів влади. Окремо для ромів було організовано надання безоплатних правових консультацій з питань отримання ідентифікаційних документів, включення до виборчого реєстру та списків виборців, процедури голосування. Під час зустрічей в місті Березівці, всі роми з ким вдалося поспілкуватися і хто має документи та зареєстрований, отримали іменні запрошення, проте практично не володіли інформацією про об’єднання громади та кандидатів на виборах. Більшість запевняли, що на вибори підуть і проголосують, а також переймалися що немає кандидатів з ромського середовища.

20 жовтня 2017 року було проведено робочі зустрічі з представниками Березівської міської ради та Березівської районної державної адміністрації. Під час зустрічі з Березівським міським головою Валерієм Григорашем, були обговорені питання забезпечення виборчих прав представників ромської громади та їх активізація до участі у виборах до ОТГ, питання реалізації ромської стратегії, залучення представників ромської громади до вирішення актуальних місцевих проблем. Окремо вдалося обговорити перспективи впровадження в Березівській громаді т.з. «ромських радників». Якщо брати міжнародний досвід, місцеві ромські радники грають дуже важливу роль, коли мова йде про соціальну інтеграцію на місцевому рівні. Існують реальні приклади того, як ромські радники досягли конкретних результатів, що приносять користь громадам: розширення мереж електропостачання, організація збору сміття, фінансування післяшкільних програм для дітей тощо. Попередньо було досягнуто домовленість про підготовку таких ромських активістів з числа місцевих мешканців та поступове їх включення до комунікаційних процесів в громаді, з перспективою документального закріплення такої участі.

В той же день відбулась робоча зустріч голови Ромського правозахисного фонду Володимира Кондура та заступника голови Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” Ігора Бриноша з головою Березівської РДА Геннадієм Заболотним. Обговорювалися питання розширення співпраці з ромською громадою м. Березівки та Березівського району, забезпечення зайнятості ромської громади та реалізації освітніх та культурних прав. Важливим результатом цієї зустрічі також стало досягнення домовленостей про сприяння ромам з процесом уточнення інформації в реєстрі виборців.

Ініціатива «Ромський центр політичної участі» виконується спільно Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та ГО «Ромський правозахисний центр», за фінансової допомоги Міжнародного фонду «Відродження». Метою ініціативи є створення умов для ефективної політичної участі та представництва інтересів дискримінованої в Україні ромської спільноти як необхідної передумови соціалізації та включення в життя громад, уникнення міжетнічних конфліктів та порушення прав людини.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку