Родички українських моряків-військовополонених виступили на засіданні Радбезу ООН

Родички українських моряків, які потрапили у російський полон внаслідок інциденту у Керченській протоці, відвідали штаб-квартиру ООН  та виступили на засіданні Ради безпеки ООН 15 березня та заходах ...

ASS7110-825x400
Родички українських моряків-військовополонених виступили на засіданні Радбезу ООН

Родички українських моряків, які потрапили у російський полон внаслідок інциденту у Керченській протоці, відвідали штаб-квартиру ООН  та виступили на засіданні Ради безпеки ООН 15 березня та заходах сесії Комісіх ООН зі становища жінок. Від імені родин військовополонених виступала Ольга Оприско, донька Андрія Оприска, члена екіпажу малого артилерійського катера «Нікополь» Військово-морських сил Збройних сил України. Про це розповіли учасниці поїздки на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Крім того, у стінах Генасамблеї ООН роздали 500 листівок із короткою інформацією про події у Керченській протоці, статус українських військовополонених та історією їхніх родичок.

«Наші слова, слова рідних, мають велике значення. Це суттєвий крок у нашій боротьбі за звільнення рідних. Ми почули багато слів підтримки та конструктивних пропозицій, як діяти далі», – розповіла Ольга Оприско.

«Я відчула, що люди нас підтримують і співчувають. Це дало нові сили для боротьби за повернення наших хлопців додому. Ми зараз маємо ідеї, як далі привертати увагу до цього питання», – каже Наталія Мокряк, мати лейтенанта Романа Мокряка, командира малого артилерійського катера «Бердянськ» Військово-морських сил Збройних сил України.

За словами родичок моряків, зараз єдине джерело зв’язку із ними – адвокати та український консул. «Побачення і дзвінки нам не дозволили. Листи також не передають, хоча вони абсолютно нейтральні. Я писала лист навіть через Червоний Хрест, і його не передали. Це не питання цензури, це використовується як метод тиску», – каже Ольга Оприско. Вона додала, що батько намагається використовувати час із користю,  читає, займається спортом.

 

Джерело: УКМЦ.


 

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку