Робототехніка та 3D моделювання в Університеті Грінченка

Відмінною рисою сучасного суспільства є стрімкий розвиток IT-галузі, робототехніки, нанотехнологій, що виявляє потребу у досвідчених фахівцях на світовій арені. Саме тому у Київському університеті ...

Робототехніка та 3D моделювання в Університеті Грінченка
Робототехніка та 3D моделювання в Університеті Грінченка

Відмінною рисою сучасного суспільства є стрімкий розвиток IT-галузі, робототехніки, нанотехнологій, що виявляє потребу у досвідчених фахівцях на світовій арені. Саме тому у Київському університеті імені Бориса Грінченка створені всі необхідні умови для якісної підготовки конкурентноспроможних спеціалістів технічних та інженерних галузей – моделюванню, проектуванню та програмуванню вбудованих систем, прикладній математиці.

Університет Грінченка у рамках проекту TEMPUS DesIRE отримав найсучасніше апаратно-програмне забезпечення 3D технологій, використання якого в навчальному і творчому процесі студентів та викладачів суттєво підвищили його ефективність: програмний пакет PTC Creo Parametric, 3D-принтер Leapfrog Creatr HS та 3D-сканер IIIDScanner Gotcha.

Робототехніка та 3D моделювання в Університеті Грінченка

Програмний пакет PTC Creo Parametric забезпечує широкий спектр потужних і гнучких функціональних можливостей 3D-моделювання та проектування для прискорення процесу розробки виробів. За рахунок автоматизації виконання таких завдань, як дизайн пристрою, створення конструкторських креслень та ін., можна уникнути помилок і заощадити значну кількість часу. Це програмне забезпечення дозволяє виконувати аналіз, рендеринг, створювати анімації, а також оптимізувати ефективність виконання всього спектру інших завдань конструювання, включаючи перевірку відповідності конструкції реальним умовам експлуатації майбутнього виробу.

3D-принтер дуже простий у використанні. Його позиціонують як нестандартний по дизайну та найбільш конкурентоспроможний і довговічний з 3D-принтерів на ринку 3D моделювання. Отриманий 3D-сканер професійний та портативний, заснований на використанні інфрачервоних камер та має можливість тривимірного сканування людини (людина моргає, рухається), “офлайнового” сканування. Пристрій здатний робити до 30 знімків у секунду з точністю до 1 мм.

Робототехніка та 3D моделювання в Університеті Грінченка

Також в рамках проекту TEMPUS DesIRE отримано навчальну віддалену лабораторію GOLDi, призначену для вивчення основ електроніки, електротехніки та проектування систем керування. GOLDi системи реалізовують нові можливості віддаленого спостереження та дистанційного керування реальними роботизованими та вбудованими виробничими системами (склад, ліфт, конвеєр та ін.) з інтегрованим у них інтерактивним використанням сучасних засобів проектування і програмування в поєднанні із Інтернет і Інтранет технологій (HTML5, JQuery, JavaScript). Система дозволяє кілька онлайн лабораторій з’єднувати у мережу і обмінюватися віддаленими експериментами з різними навчальними закладами світу.

Нещодавно Університетом Грінченка придбано базові та ресурсні набори LEGO MINDSTORMS Education EV3, Lego WeDo та Пневматика. Вивчати та досліджувати їх можна буде у інноваційному STEM-центрі, який заплановано відкрити. Саме в цьому центрі не лише студенти, а й діти зможуть ознайомлюватись із сучасними технологіями, робототехнікою, моделювати та друкувати 3D моделі, що сприятиме розвитку особистості, формуванню мислення і творчих здібностей в умовах становлення інформаційного суспільства й економіки знань.

Використання навчальних конструкторів та залучення студентів до досліджень у галузі робототехніки, обміну технічною інформацією і початковими інженерними знаннями, розвитку нових науково-технічних ідей дозволить створити необхідні умови для отримання ними якісної та актуальної освіти, що дозволить випускникам Університету Грінченка відповідати запитам часу і знайти своє місце у сучасному житті.

ДжерелоКиївський університет імені Бориса Грінченка

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями