«Рівний рівному» – про протидію торгівлі людьми для чернігівських підлітків

Як не потрапити в сучасне рабство, поїхавши на заробітки, та навчити цьому своїх однолітків - дізнавалися активні підлітки Чернігівщини в рамках «Школи молодого активіста». Тренінг проходив 22-24 ...

Чернігів
«Рівний рівному» – про протидію торгівлі людьми для чернігівських підлітків

Як не потрапити в сучасне рабство, поїхавши на заробітки, та навчити цьому своїх однолітків – дізнавалися активні підлітки Чернігівщини в рамках «Школи молодого активіста».

Тренінг проходив 22-24 травня 2015 року на базі Освітнього дому прав людини в Чернігові і був організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини для учнів професійно-технічних училищ і навчальних закладів інтернатного типу Чернігівської області.

Основний компонент курсу був присвячений основам тренерської діяльності. Учні й студенти навчалися бути переконливими, проводити групові вправи та організовувати навчальні квести, щоб допомогти одноліткам краще засвоїти матеріал. Під час занять майбутні молоді тренери освоювали методику тренерської роботи, опановували причини та наслідки проблематики торгівлі людьми, в ігровій формі спростовували поширені міфи про працевлаштування за кордоном, навчалися готувати власні інформаційні заходи, які потім представлять своїм ровесникам. Кожен випускник програми, отримавши відповідний сертифікат, має організувати щонайменше одну акцію або ініціативу (флеш-моб, виставу, міні-проект, конкурс малюнків) у своєму навчальному закладі.

«Задум полягає у тому, щоб ініціювати між підлітками діалог про безпечне працевлаштування та запобігти їх потраплянню у ситуацію торгівлі людьми, щоб вони самі могли проводити один для одного міні-тренінги, – пояснює керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталя Піддубна. – З січня 2015 року ми реалізуємо проект, направлений на підвищення обізнаності учнів професійно-технічних навчальних закладів і шкіл-інтернатів Чернігівщини з питань протидії торгівлі людьми та безпечної міграції, оскільки ця категорія є найбільшою групою ризику. Зокрема, програма передбачає підготовку групи юних тренерів, які за методикою „рівний – рівному” донесуть до своїх однолітків інформацію про масштаби та актуальність торгівлі людьми в Україні та світі, оскільки саме однолітки схильні більше довіряти один одному і більше прислухатися до думки ровесників».

Найпростіші правила, викладені учасникам Школи спеціально запрошеними тренерами Тернопільського міського жіночого клубу “Відродження нації” Зоряною Барчук та Оксаною Шлюсар: влаштовуючись на роботу до неперевірених працедавців, уважно переглядати умови контракту, зробити копію документів і не передавати їх нікому, а також повідомляти родичів і близьких про місце свого перебування.

Учасники тренінгу визнають, що він сильно змінив їхнє ставлення до проблеми. «Я навіть уявити собі не міг, що це так близько, у нашій країні», – говорить учень Чернігівського технікуму транспорту та комп’ютерних технологій Андрій. Його колега Віталіна додає «Можливо, наші сусіди уже в такій небезпеці, і ми повинні цьому запобігти. Або навіть я особисто – будь-хто може потрапити в таку біду, але для нас ця небезпека вже менше, оскільки ми обізнані». Закінчивши Школу молодого активіста, вони сподіваються, що зможуть нестандартно і цікаво подати матеріал своїм одноліткам.

Чернігівська область посідає одне з чільних місць за кількістю трудових мігрантів в Україні, і за свідченням правозахисників, дедалі більше людей опиняються під загрозою стати жертвами трудової або сексуальної експлуатації. Особливо ризикують жителі аграрних і найменш економічно розвинених районів області з високим рівнем безробіття, зокрема серед молоді. Тому практична мета розвитку молодіжної мережі волонтерів – це контроль їхніх кампаній та ініціатив, просування профілактичних, превентивних та адвокаційних ідей у молодіжному середовищі.

Школа молодого активіста організована Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Міжнародної організації з міграції завдяки фінансуванню Уряду Канади та у співпраці з Освітнім домом прав людини в Чернігові та Всеукраїнською освітньою програмою «Розуміємо права людини».

Джерело : Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Автор : Наталія Піддубна


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи