Рішення уряду про закриття кордонів для іноземців – необґрунтоване

Ми висловлюємо незгоду із змістом та методами ухвалення рішення уряду про заборону на в’їзд іноземцям на 30 днів на засіданні уряду 26 серпня.Рішення не було обґрунтованим жодними доказами чи ...

паспорт кордон
Рішення уряду про закриття кордонів для іноземців – необґрунтоване

Ми висловлюємо незгоду із змістом та методами ухвалення рішення уряду про заборону на в’їзд іноземцям на 30 днів на засіданні уряду 26 серпня.

Рішення не було обґрунтованим жодними доказами чи аргументами, окрім беззмістовної у цьому контексті фрази «з метою недопущення поширення другої хвилі COVID-19». Яким чином ця заборона має запобігти поширенню?

У липні 2020 року зафіксовано 200 тисяч в’їздів іноземців в Україну. Скільки із них були носіями коронавірусу? Скільки людей в середньому зазнають ризику зараження від одного такого носія? Чи є залежність між імовірністю зараження та країною походження іноземця? Імовірністю зараження та видом транспорту? Чи є на сьогодні епідемічні ризики від візитів іноземців співмірними зі статистикою заражень між громадянами України?

Відповідей на ці питання немає, а якщо вони і є, то представники уряду не завдали собі клопоту пояснити ними свої дії.

Рішення у площині протистояння коронавірусу нагадують чи то блукання навпомацки, чи то свідомі і цинічні маніпуляції під прикриттям «боротьби з захворюваністю». Це могло бути виправдано на початку пандемії, коли інформації про хворобу і досвіду протистояння їй було значно менше, але чому досі в нас немає ні фактів, ні досліджень, на які б спиралися урядовці? Чому питання життя і здоров’я громадян України вирішують «методом тику»?

Тим часом, поки пропонована заборона покликається на абстрактне протистояння хворобі, вона справить реальні і вимірювані ефекти на українську економіку, завдавши додаткових збитків і створивши нові перешкоди для функціонування бізнесів – від авіаперевізників до компаній з іноземними співробітниками.

Заборона створить нові ризики гуманітарного штибу, такі як розлучення родин і неможливість отримати притулок для біженців.

Враховуючи відсутність будь-яких аргументів проти, суспільну та економічну важливість транскордонного руху, ми закликаємо відмовитися від заборони на в’їзд іноземцям з країн, де кількість захворювань на 100 тисяч населення менша за аналогічний рівень в Україні, як необґрунтованої.

Також ми закликаємо уряд до провадження доказової політики й адекватного публічного обґрунтування суспільно важливих рішень, таких як заборона на в’їзд іноземцям.

ГО «Європа без бар’єрів»


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?