Результати роботи за серпень юридичної приймальні для ВПО та волонтерів у Тернополі

53 безоплатних юридичних консультацій надали юристи нашої ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії громадської приймальні у Тернополі у серпні!З них:29 під час особистого прийому та 24 ...

1
Результати роботи за серпень юридичної приймальні для ВПО та волонтерів у Тернополі

53 безоплатних юридичних консультацій надали юристи нашої ГО Східноукраїнський центр розвитку місцевої демократії громадської приймальні у Тернополі у серпні!

З них:

  • 29 під час особистого прийому та 24 через телефоні консультації;
  • 51 особи мають статус ВПО та 2 особи безробітні;
  • середній вік зверників – 46 роки;
  • серед зверників: 45 жінки та 7 чоловіків.

4 3 

Найчастіше до нас звертались люди з таких питань:

  • вступ онуків у спадщину;
  • виплати аліментів на дитину;
  • відновлення втрачених документів

Наші успішні історії:

  • Як зареєструвати народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території?

Валерій С., ВПО з Донеччини зараз проживає у Тернополі, звернувся до нас за юридичною консультацією стосовно оформлення спадщини особи, яка померла на тимчасово окупованій території.

Під час звернення, наш юрист Юрий Феленко розповів пану Валерію про законодавчу базу та кроки, які потрібно зробити йому для розв’язання цього питання.

«До нашої приймальної декілька разів на місяць звертаються переселенці з питаннями щодо оформлення спадщини. Деякі клієнти звертаються до нас повторно, бо питання має різні законодавчі особливості. Ми надаємо первинну консультацію, тобто роз’яснюємо законодавство і допомагаємо сформувати алгоритм подальших дій. Іноді допомагаємо заповнити необхідні заяви. Оформлення спадщини це складний процес і може займати багато часу. В деяких випадках людям буде потрібна допомога адвокатів. Ми радимо, не приймати спадщину на непідконтрольній Україні території, бо отримані від окупаційної влади документи не будуть чинними», – пояснив Юрій Феленко.

6

Законодавчі роз’яснення!  

https://www.facebook.com/groups/643541762450147/permalink/2982793218524978/ 

  • Якою є процедура усиновлення в Україні?

Через повномасштабне російське вторгнення чимало дітей втратили батьків. Безсумнівно, надзвичайно шкода дітей, яких війна зробила сиротами, тому багато українців вирішили дати сиротам своє тепло і прихисток в своїх родинах.

Пані Надія, переселенка з м. Токмак Запорізької області, яка на цей час мешкає на Тернопільщині з своїм племінником – хрещеником, хлопчиком 12 років звернулася до нашої приймальні з питанням щодо роз’яснення процедури усиновлення. У хлопчика під час російської агресії на окупованій території загинула матір, з якою він жив, бо батька в нього не було. Пані Надія вивезла хлопця з окупованої території на Тернопільщину та хоче оформити усиновлення над племінником. Переселенці була надана відповідна юридична консультація.

«Усиновлення дітей – це складний і відповідальний процес, який вимагає дотримання законів. Кандидатам в усиновлювачі обов’язково потрібно пройти курс підготовки з виховання дітей. Це спрямовано на підготовку батьків до відповідального виховання та догляду за дітьми, але за рішенням місцевих органів влади навчання кандидатів в усиновлювачі може тимчасово не проводитись. В умовах воєнного стану усиновлення дітей може відбуватися лише в тих регіонах, де немає активних воєнних дій та державні органи влади України можуть надавати необхідні документи та підтримку для усиновлення, наприклад, такий як наш регіон», – пояснив наш юрист Юрій Феленко.

2

Законодавчі роз’яснення! 

https://www.facebook.com/groups/643541762450147/permalink/2984468055024161/ 

Графік роботи нашого пункту: 

  • години прийому: 10:00 – 14:00;
  • дні прийому: понеділок – п’ятниця;
  • телефон: 066 30 22 771.

Особисту консультацію можна отримати за адресою: м. Тернопіль, вул. Тарнавського 7А (понеділок), вул. Текстильна 28, оф. 1 (вівторок-п’ятниця).

Також в рамках діяльності Ukrainian Coalition for Legal Aid Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги працює єдина інформаційна “гаряча лінія” з питань, пов’язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти “гарячої лінії” доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*

Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Ukrainian Coalition for Legal Aid Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.

*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких оператор.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу