Результати дослідження впливу COVID-19 на українські підприємства. Підсумки обговорення

Зненацька вибухнувши в усьому світі, пандемія коронавірусу переформатувала все існування людства. Наслідки карантину мають затяжний характер, тому відновлення роботи відбувається поетапно і ...

Додано:
Centre

online онлайн
Результати дослідження впливу COVID-19 на українські підприємства. Підсумки обговорення

Зненацька вибухнувши в усьому світі, пандемія коронавірусу переформатувала все існування людства. Наслідки карантину мають затяжний характер, тому відновлення роботи відбувається поетапно і підприємствам самотужки іноді важко впоратися з викликами, принесеними пандемією. Саме бажанням отримати кваліфіковану консультативну підтримку та поділитися власним досвідом у тяжкі часи карантину були вмотивовані всі учасники онлайн заходу «Вплив COVID-19 на українські виробничі підприємства та допомога у відновленні нормальної роботи», який відбувся 07 серпня 2020 р. через пряму трансляцію на YouTube каналі Центру ресурсоефективного та чистого виробництва. Організатор заходу – Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (Центр) за підтримки Посольства Швейцарії.

7

Даний інформаційний захід був покликаний висвітлити питання пов’язані з CОVID-19 та наслідками і шкодою, яких він завдав українським виробничим підприємствам. Спікерами онлайн заходу стали представники Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО), Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Центру, промислових підприємств, Офісу розвитку малого та середнього підприємництва при Мінекономіки, міжнародних проєктів.

Основною метою онлайн заходу було проінформувати підприємства про підтримку у подоланні наслідків COVID-19, яка надається з боку держави та міжнародних організацій, а також презентувати результати опитування щодо впливу COVID-19 на промислові підприємства, виконане Центром наприкінці весни.

«Завдяки призупиненим виробництвам через спалах COVID-19 у всьому світі скоротилися обсяги викидів СО2 та в рази зменшилося забруднення довкілля. І це єдиний позитивний наслідок пандемії», – зазначив у своєму виступі Ніколя Гігас, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні. Він також наголосив на тому, що Європа прагне якнайшвидше перейти на рейки «зеленої» економіки і висуває вимоги до всіх товарів, щоб ті були виготовлені з мінімальними витратами ресурсів і енергії та відповідали екологічним стандартам і нормам. Українська промисловість повинна приєднатися до цього тренду, щоб мати змогу конкурувати з продукцією іноземного виробництва і вийти на міжнародний ринок.

«Центр був першим в мережі ЮНІДО, який провів опитування для промислових підприємств щодо впливу COVID-19. Наслідуючи досвід Центру аналогічне опитування було проведено у 20 інших країнах світу», – наголосив у своєму виступі Бранко Дуньїч, головний технічний радник проєкту ЮНІДО. Також він додав, що Центр, популяризуючи ідею ресуроефективного та чистого виробництва в Україні, слугує комунікаційною платформою для обміну інформацією між промисловістю та урядом.

Андрій Ворфоломеєв, директор Центру, у своєму виступі детальніше зупинився на результатах опитування виробничих підприємств, яке здійснювалося з 20 квітня по 8 травня 2020 року. Представники 82 підприємств (малі, середні та великі) стали учасниками онлайн опитування. Загалом опитування допомогло розібратися у проблемах, з якими стикнулися українські підприємства у період карантину та визначити суть допомоги, яку вони потребують для повернення до нормального режиму роботи і яку Центр може їм надати.

Олександр Задорожний, заступник директора директорату промислової політики та стимулювання розвитку регіонів – начальник головного управління галузей промисловості Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розповів про Державну програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19 та її складові, а саме: допомогу у просуванні експорту, доступні кредити, грантові програми та розширення участі малого і середнього бізнесу у державних закупівлях. Він також розповів про доступні для підприємств кредити 5-7-9% та антикризовий пакет, запроваджений на час проведення карантину або обмежувальних заходів.

Від українських підприємств на заході виступили Юрій Самець, власник ТОВ «Самбай» та голова наглядової ради Західноукраїнського кластера індустрії моди та Олена Івасенко, директорка ТОВ «Алітоні». Так, ТОВ «Самбай» у період карантину повністю перепрофілювало свою продукцію. У період жорсткого карантину замість чоловічих сорочок підприємство налагодило пошиття захисних костюмів для медпрацівників. Олена Івасенко поінформувала, що з початком карантину ТОВ «АЛІТОНІ» скоротило обсяги виробництва, але не зупинялося. Підприємство продовжувало виробляти взуття, в основному, на експорт, оскільки мали достатній запас сировини. Таким чином, підприємство утрималося «на плаву» в такі тяжкі часи.

Андрій Слабінський, директор Офісу розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, розказав про програми підтримки підприємств. Більш детально проінформував всіх учасників про Програму «Доступні кредити 5-7-9%», розказав про компоненти програми, цільових учасників та основні причини відмов у наданні кредитів за цією програмою.

Представники Канадно-українського проєкту з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) поінформували про процес експорту та трансформацію експортної підтримки до Канади під час карантину. Так, Ольга Штепа, координатор проєкту CUTIS, зазначила, що головна мета проєкту це підтримка експорту української продукції та послуг до Канади. Вона детально розповіла про кроки, які слід вжити для експорту виробництва до Канади та тенденції на ринку. Зоя Павленко, український експерт з охорони навколишнього середовища проєкту CUTIS, наголосила, що ефективність використання ресурсів є важливим елементом підвищення конкурентоспроможності на зовнішніх ринках. Вона зазначила, що до пандемії інтерес підприємств до аудиту ефективності використання ресурсів зростав, але зараз це не актуально, оскільки компанії не знають, чого очікувати в майбутньому. Вона представила нову публікацію «Експорт до Канади: екологічні можливості та регулювання».

Євгеній Іншеков, національний координатор з тренінгів та експерт зі стандартизації проєкту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України», у своєму виступі розповів про створення Фонду Гарантування Кредитів та його економічні переваги, які надають можливості промисловим підприємствам оптимізувати свої активи, мінімізувати втрати у процесі енерговикористання та підвищити свою конкурентоздатність. Він зазначив, що АБ «Укргазбанк» є фінансовим партнером, який буде реалізовувати даний проєкт в якості кредитного гарантійного фонду.

Всього у заході взяли участь понад 100 учасників, 58% аудиторії становили жінки.

Переглянути відео запис онлайн заходу можна на YouTube-каналі Центру за посиланням.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу