«Ресурсний центр сприяння місцевій демократії Миколаївщини» допоможе сформувати спроможні громади

В цьому нещодавно переконались 27  представників органів місцевого самоврядування з більшості районів Миколаївської області, що у перших числах жовтня відвідали першу частину осіннього тренінг-курсу ...

Додано:
frgn

Миколаїв
«Ресурсний центр сприяння місцевій демократії Миколаївщини» допоможе сформувати спроможні громади

В цьому нещодавно переконались 27  представників органів місцевого самоврядування з більшості районів Миколаївської області, що у перших числах жовтня відвідали першу частину осіннього тренінг-курсу з практичних питань виживання та розвитку сіл в рамках «Школи розвитку сільської громади» та погодились укласти угоди про співпрацю з ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Учасниками другої частини осіннього тренінг-курсу 27-28 жовтня 2016 р. стануть громадські лідери, що разом з відповідними представниками ОМС сформують не менш 10-ти проектних команд «За стратегічний демократичний розвиток громади N» та отримають протягом 2016-17 року допомогу з мобілізації ресурсів донорів і публічних бюджетів та успішної реалізації ініціатив випускників.

Згідно поданих заявок, для участі в осінній «Школі  розвитку сільської громади» відібрано представників місцевих громад з Баштанського, Березнегуватського, Вітовського, Врадіївського, Миколаївського, Новоодеського, Новобузського, Єланецького, Очаківського, Первомайського, районів Миколаївської області.

Експерти Фонду –кандидати державного управління. Доценти ОРІДУ НАДУ при Президентові України Михайло Свірін таОлеся Голинська запропонували насичену програму, що містила роз’яснення «людською мовою»:

по-перше, вимоги законодавства України для сіл/селищ, що планують добровільно об’єднатись у спроможну місцеву громаду. Зокрема, практичних питань формування довготермінової стратегії, перспективних планів розвитку; особливості формування бюджету, виконання делегованих повноважень та роботи виконавчого апарату.

по-друге, значення місцевої демократії для залучення грантів/інвестицій у формування та розвиток місцевої громади.

 по-третє, практичні питання представництва  прав та інтересів сіл, що сформують об’єднану громаду.

Також експертом Фонду, Тетяною Золотухіною, було проведено  практикум  з розробки проектів зі стратегічного демократичного розвитку місцевих громад та відповідних заявок на отримання грантів та презентовано інші можливості грантової, навчальної, консультативної підтримки ініціатив сільських громад.

Прес—служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

Тренінг-курс відбудеться в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієва місцева демократія у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Навчання є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом  при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне