Реформи в Україні ще не пройшли «точку неповернення» – звіт Chatham House

11 грудня 2017 року Chatham House презентував у Києві звіт «The Struggle for Ukraine», в якому описано досягнення України з часів Євромайдану, та сфери, у яких влада поки не виправдовує сподівань ...

ASS6524-
Реформи в Україні ще не пройшли «точку неповернення» – звіт Chatham House

11 грудня 2017 року Chatham House презентував у Києві звіт «The Struggle for Ukraine», в якому описано досягнення України з часів Євромайдану, та сфери, у яких влада поки не виправдовує сподівань громадянського суспільства. Основні сфери дослідження – безпека та оборона, європейська інтеграція, економічні реформи, демократична консолідація, громадянське суспільство, антикорупційні реформи тощо. «Усі сім авторів цього звіту дійшли висновку, що поки що вони не можуть з певністю сказати, що реформи пройшли точку неповернення. Ключова теза, яку ми підкреслюємо сьогодні – що зовнішній світ хоче побачити прогрес України. Одна з ключових сфер – заходи із запобігання корупції», – підкреслила незалежний експерт Дженет Гунн під час презентації звіту в Українському кризовому медіа-центрі.

Серед позитивних зрушень після Революції Гідності, йдеться у звіті, – інституційні зміни в уряді та судовій системі, низка конституційних змін та старт багатьох інших галузевих реформ. Важливим зрушенням в політичній системі є поява нових політиків в уряді, реформа державного управління та відкриті конкурси на заміщення посад на державній службі, в судовій владі та антикорупційних органах. «Ми побачили нові політичні паростки, нові обличчя в Раді, нові молоді обличчя, які вийшли не з попередньої політичної еліти. Ми побачили живе громадянське суспільство, яке тисне на владу задля впровадження  реформ і часто тримає руку на пульсі під час проектування нових законів, під час призначення нових суддів», – зазначила Дженет Гунн.

Громадські організації та волонтерські об’єднання перетворилися після Євромайдану на головних рушіїв змін, підкреслила менеджер Українського форуму Chatham House Орися Луцевич. Вона розповіла, що під час підготовки звіту було проведено дослідження 160 неурядових громадських організацій. Основний висновок – громадські організації не вірять, що уряд готовий до співпраці з ними. Багато рішень ухвалюються за «закритими дверима». «Як громадянське суспільство, ми не можемо покладатися лише на індивідуальну політичну волю, як це було після Євромайдану. Необхідно проводити публічні консультації і створювати асоціації для того, щоб громадські організації могли правильно комунікувати із суспільством. Ми повинні більше комунікувати з громадянами, саме вони є джерелом демократії», – наголосила Орися Луцевич.

Основна неподолана проблема – корупція. Дженет Гунн підкреслила, що представники бізнесу можуть бути в політиці, але бізнес-інтереси не повинні впливати на голосування та прийняття політичних рішень. «Більшість світу вважає, що в інтересах України – скористатися цим шансом, і ніхто не розуміє, чому реформи гальмуються. […] Очевидно, реформи почали дошкуляти комусь, і це означає, що вони почали діяти, і хтось корумпований відчув загрозу своїй роботі. Настав час, щоб були звинувачення за корупцію. Ми були свідками арештів, але поки що це нічим не закінчувалося», – зауважила вона.

«Наш висновок – ще нічого не можна сказати з певністю. […] Постає питання про необхідність дуже сильної політичної волі та політичного лідерства на найвищому рівні, від законодавчої влади та від уряду, для того, щоб просувати реформи», – підсумувала Дженет Гунн.

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку