Реабілітація в Луганській області: виклики та нові підходи

«Луганська область через воєнні дії вимушена працювати в надзвичайних умовах. На сьогодні діючими закладами реабілітації є Луганський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів ...

photo_2024-05-20_23-20-22
Реабілітація в Луганській області: виклики та нові підходи

«Луганська область через воєнні дії вимушена працювати в надзвичайних умовах. На сьогодні діючими закладами реабілітації є Луганський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Відродження” та Луганський обласний центр соціально-психологічної допомоги. Перший надає послуги 61 дитині, а другий – 324 особам», – зазначає у своєму виступі Світлана Охрицька, головна спеціалістка відділу організації надання соціальних послуг управління соціального обслуговування й захисту населення департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації.

 photo_2024-05-20_23-20-35

Робота в сучасних умовах висуває нові виклики, відмітила пані Світлана:

  1. Навчання фахівців: постійне навчання спеціалістів реабілітаційної сфери є необхідним, оскільки змінюються потреби отримувачів послуг та додаються нові захворювання.
  2. Залучення громадських об’єднань: державні структури часто обмежені в спеціалістах, приміщеннях та обладнанні, тому необхідно залучати громадські організації для надання послуг усім верствам населення.
  3. Вивчення інноваційних практик: методики реабілітації потребують детального вивчення перед застосуванням, оскільки деякі практики можуть бути застарілими.
  4. Підвищення ефективності реабілітації: іноді реабілітація не є ефективною через недостатню комплексність. Наприклад, стандартна медична та фізична реабілітація не завжди спрацьовують.
  5. Попередження травм: інформаційна політика та онлайн-робота можуть допомогти попередити обставини, які призводять до травм. Необхідно інформувати населення про види та можливості реабілітації.
  6. Розширення категорій отримувачів послуг: реабілітаційні послуги необхідні не лише дітям та особам з інвалідністю, але й військовим, звільненим з полону, людям, які пройшли фільтрацію з використанням тортур, та членам їхніх сімей.

 photo_2024-05-20_23-20-31

Реабілітацію сьогодні умовно можна поділити на чотири види:

  • медична;
  • профілактична;
  • фізична;
  • психологічна.

На жаль, ці види реабілітації часто проводяться в різних установах, що знижує їхню ефективність, зазначає пані Світлана, враховуючи власний досвід роботи за останні два роки, зокрема і в міжнародних організаціях. Вона впевнена: для підвищення ефективності реабілітаційні послуги повинні бути комплексними та враховувати сучасні потреби і можливості.

З її презентацією можна ознайомитися:

Реабілітація в Луганській області стикається з багатьма викликами через воєнні дії та нові потреби населення. Залучення громадських організацій, постійне навчання фахівців, вивчення інноваційних методик та комплексний підхід до реабілітації можуть значно покращити якість наданих послуг. Важливо також системно інформувати населення про можливості реабілітації та в такий спосіб запобігати невиявленим, але наявним у кожного постраждалого травмам, насамперед – психологічним. І це можливо тільки через ефективну інформаційну політику та онлайн-роботу.

Проєкт «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» реалізовано Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE