Разом до вирішення правових та безпекових проблем мешканців Білої Церкви

Стратегічна сесія з елементами партисипативного дизайну “Вироблення рішень для правових та безпекових проблем мешканців громад м. Біла Церква”. Що ховається за цією складною назвою, і про що говорили ...

Додано:
legal_dev_network

120241266_326744905251117_5354769312575206463_n
Разом до вирішення правових та безпекових проблем мешканців Білої Церкви

Стратегічна сесія з елементами партисипативного дизайну “Вироблення рішень для правових та безпекових проблем мешканців громад м. Біла Церква”. Що ховається за цією складною назвою, і про що говорили упродовж 4 годин представники громадськості та влади? Розпочнемо з найбільш незрозумілої частини цієї назви словосполучення  “партисипативний дизайн”. 

Партисипативний дизайн — це підхід до дизайну (тут це слово вживається у сенсі “проєктування”, як творчий процес вирішення проблем, створення інновацій), який залучає цільові аудиторії (користувачів очікуваного продукту або результату) до основних процесів проєктування. Також партисипативний дизайн відомий як «спільне творення» або «спільний дизайн». Це підхід до дизайну, який запрошує всі зацікавлені сторони (наприклад, споживачів, службовців, партнерів, мешканців) до процесу проєктування для кращого розуміння, задоволення та інколи передбачення їхніх потреб. Прочитати більше про партисипативний дизайн можна тут.

Громадський центр правосуддя у м. Біла Церква (надалі — ГЦП м. Біла Церква) провів дослідження за методологією Місцевого індексу прав людини (більше про МІПЛ тут). Тобто вони вивчили певний перелік документів, дослідили місцеві програми, зробили запити до органів місцевої влади та проаналізували отримані результати. Таким чином стало зрозуміло, з якими правовими та безпековими проблемами стикаються мешканці Білої Церкви. 

Для того, щоб ці напрацювання не залишилися паперами на столі, ГЦП м. Біла Церква ініціював зустріч з усіма зацікавленими особами, тими, хто може вплинути та ініціювати позитивні зміни в громаді. 

120241266_326744905251117_5354769312575206463_n

На фото: учасники Стратегічної сесії з елементами партисипативного дизайну “Вироблення рішень для вирішення правових та безпекових проблем мешканців громад м. Біла Церква”.

Нагадаємо, що ГЦП у Білій Церкві створений за підтримки програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» в рамках проєкту «Пілотування мережевої моделі розвитку громадських центрів правосуддя в Україні». 

Модерували захід Олена Сінчук, керівниця проєкту Мережі правового розвитку «Пілотування мережевої моделі розвитку ГЦП  в Україні» та Ольга Настіна, директорка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква. Ми поставили їм кілька питань щодо цього заходу. 

Які саме проблемні питання були виявлені? 

Олена Сінчук

Ми досліджували такі три головні напрямки: безпека громади, праця та умови її реалізації та право на інформацію. 

Зазначу по одній проблемі з кожного напрямку, яку ми обговорювали. Безпека громади: “Наявність актуальних планів евакуації, тимчасового переселення мешканців у разі надзвичайних ситуацій”. 

Нашою рекомендацією є вдосконалити сайт та забезпечити публічне оприлюднення інформації про актуальні плани евакуації населення у випадку надзвичайних ситуацій та перелік безпечних місць для розміщення евакуйованого населення.

У напрямку праця та умови її реалізації однією з проблем є “Вжиття органами місцевого самоврядування заходів з надання випускникам професійно-технічних навчальних закладів можливої допомоги у працевлаштуванні” 

У цьому питанні ми рекомендуємо надавати інформацію про наявність вакансій, класифікатор наявних професій, залучати до проходження навчальної практики студентів-волонтерів. Залучати представників місцевої державної адміністрації, професійно-технічних навчальних закладів інформаційні та правопросвітні кампанії, щоб забезпечити умови функціонування і розвитку закладів професійної освіти різних форм власності та підпорядкування.

А напрямок доступу до інформації потребує вдосконалення у питанні: “Можливість для мешканців громади з порушеннями зору та слуху дізнатися інформацію про діяльність ОМС за допомогою мережі Інтернет”

Відповідно ми рекомендуємо міській раді м. Біла Церква вжити  заходів з удосконалення технічного забезпечення офіційного веб-сайту та створити можливості доступу до інформації осіб з порушенням слуху та зору.

Таких питань, що потребують вдосконалення більше, але на прикладі цих трьох, я хотіла вам показати, які саме моменти ми досліджували.” 

Хто саме був присутній на заході та чому саме ці люди?  

Ольга Настіна: 

“Були присутні всі, хто є відповідальним у сфері безпеки, доступу до інформації та реалізації права на працю в нашому місті.

Напрямок безпеки представили люди, які є професіоналами вже дуже багато років у сфері цивільного захисту, представники комунальних підприємств, муніципальної варти з досвідом організації в місті охорони громадського порядку разом із поліцією, представники поліції. Це показало реальну картину, що у нас в місті відбувається у сфері цивільного захисту.

Щодо реалізація права на працю, у нас були присутні представники Центру зайнятості, управління освіти та науки, відповідальні за напрямок профорієнтації, відділу у справах сім’ї та молоді та інші служби, що опікуються тим, аби майбутні працівники та роботодавці знайшли один одного. 

Тобто це саме ті люди, які безпосередньо працюють над питаннями, що ми мали на меті обговорити.” 

120288193_1001249313652504_6347644496887135507_n

На фото: Ольга Настіна, директорка Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква.

Як ви оцінюєте результати заходу? 

Олена Сінчук: 

Сама стратегічна сесія була спрямована, перш за все, на залучення якнайширшого кола зацікавлених осіб (партнерів) для обговорення виявлених потреб білоцерківської громади та напрацювання спільних та, що головне, узгоджених рішень для їх вирішення. Кінцевим напрацьованим продуктом стейкхолдерів став проєкт плану заходів, який містить не лише пропозиції щодо їх врегулювання, а й комплекс першочергових дій, які на думку учасників, має здійснити місцева влада для вирішення безпекових та інших потреб громад”.

120227173_323767182025123_3243888159467842090_n

На фото: робоча група “Право на працю”.

Якими будуть ваші подальші кроки?  

Ольга Настіна:

“За результатами цього заходу ми маємо напрацювання, що були зроблені у трьох групах: 
- право на інформацію;
- право на працю;
- група з безпеки.

Команди оформили їх у форматі звернення до Білоцерківської міської влади. Нашою метою є показати депутатам, що вони змогли вдосконалити за 5 років своєї каденції, а які існують прогалини. Після виборів маємо в планах представити результати нашого дослідження у депутатських комісіях та розпочати роботу з їх втілення”. 

120567428_3807727835923561_5019294534564475543_n

На фото: Олена Сінчук, керівниця проєкту Мережі правового розвитку «Пілотування мережевої моделі розвитку ГЦП  в Україні».

Які головні для вас висновки та відкриття в результаті цього заходу? 

Олена Сінчук: 

“Дорогу осилить той, хто іде”. Саме тому мій головний висновок полягає у тому, що будь-яку існуючу проблему громади можливо вирішити лише спільними зусиллями, роблячи постійні рухи. Коли ми залучаємо до процесу пошуку рішень максимальну кількість представників різних гілок влади та стейкхолдерів, це дозволяє поглянути на проблему з різних сторін і знайти найбільш оптимальні варіанти рішень.”

Ольга Настіна: 

“І головне відкриття заходу, це те, що в місті дуже багато професійних спеціалістів, які прагнуть, аби місто ставало кращим, більш комфортним для життя. Але викликом є відсутність координації та комунікації між службами та громадськістю. Тобто більшість представників, навіть ті хто вже мають значний досвід роботи в державних органах на своїх посадах, як виявилося, мало знайомі з роботою інших підрозділів.

Саме тому ми бачимо наш Громадський центр правосуддя як площадку для комунікації та налагодження зв’язків не лише з громадою, але і з владою та різними її службами між собою”.

 

Контакти Громадського центру правосуддя у м. Біла Церква:

Телефони:+380996040650, +380683329421
Ел. пошта: [email protected]
Онлайн-чат на сайті: www.ldn.org.ua
Фізична адреса Центру: Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, 55
Графік роботи: пн.-пт., 10.00-17.00.
(УВАГА! Зараз Центр працює ТІЛЬКИ ДИСТАНЦІЙНО).

*Діяльність Центру стала можливою за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

**Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями