Раннє виявлення — половина успіху

В рамках проекту «Тобі слід знати про туберкульоз» спеціалістом МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) 20.12.2021 року було здійснено моніторинговий візит до КНП КОР «Київський ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

документи офіс тренінг дослідження
Раннє виявлення — половина успіху

В рамках проекту «Тобі слід знати про туберкульоз» спеціалістом МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) 20.12.2021 року було здійснено моніторинговий візит до КНП КОР «Київський фтизіопульмонологічний центр».

Під час зустрічі з консультантом — координатором зі зв’язків із медичними закладами були підведені підсумки реалізації проекту у 2021 році в Київській області, були обговорені основні аспекти реалізації проекту, проаналізовано спільної діяльності та проаналізований алгоритм взаємодії.

Зокрема, особливу увагу приділили діагностичним методам обстеження на туберкульоз (ТБ) та латентну туберкульозну інфекцію (ЛТІ), передбачених оновленими Стандартами охорони здоров’я при туберкульозі, затвердженими у жовтні 2021 року — наказ №2161 «Про внесення змін до стандартів охорони здоров’я при туберкульозі».

Так, по Київській області, в рамках проекту, із 79 обстежених методом молекулярно-генетичної діагностики осіб групи ризику, за півроку виявлено 8 випадків ТБ.

Із 243 дітей з сімей у складних життєвих обставинах (СЖО), які отримали діагностичні послуги з ЛТІ, 29 були взяті під соціальний супровід спеціалістами Центрів соціальних служб та пройшли повний курс лікування за призначенням лікаря.

Отже, як показує практика, раннє виявлення ТБ, забезпечення доступу до ефективного лікування з урахуванням потреб людини, яка хворіє на ТБ, застосування заходів в сфері громадського здоров’я веде до зменшення ризику інфікування контактних осіб, а також припинення поширення ТБ.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Відео-посібник "Просто про регіональну Стратегію розвитку"

Правда та міфи про сексуальну експлуатацію та наругу  

Співпраця Посольства Франції в Україні та Соціальної квартири для жінок з дітьми «Право на здоров’я» триває!

Тушонка для харків’ян - від волонтерів

74 921 українців приєдналися до Всесвітнього дня прибирання попри війну!

Війна за цінності: бібліотеки як центри боротьби на інформаційному фронті