Притулку в Польщі попросили 32 біженців з Криму

Учора зафіксовано перші факти, коли громадяни України, які були змушені покинути Кримський півострів, попросили притулку в країнах ЄС. У пункт пропуску «Шегині», що на Львівщині, група з 32 ...

Польща
Притулку в Польщі попросили 32 біженців з Криму

Учора зафіксовано перші факти, коли громадяни України, які були змушені покинути Кримський півострів, попросили притулку в країнах ЄС.

У пункт пропуску «Шегині», що на Львівщині, група з 32 кримських татар (в тому числі 17 дітей) прибула учора ввечері.

Кримські татари повідомили, що проживали поблизу Євпаторії та у зв’язку з тим, що допомагали військовим України, їх почала переслідувати так звана нинішня влада Криму. Громадяни повідомили, що з метою уникнення насилля направляються в Республіку Польщу для отримання статусу біженців. Про дану ситуацію українські прикордонники повідомили польських колег.

Поки кримські татари очікували рішення сусідньої країни, українська сторона разом з місцевими бізнесменами організували для кримчан кімнату для відпочинку та вечерю.

Згодом Польською стороною було позитивно розглянуте звернення кримських татар та прийнято рішення про пропуск їх на територію Польщі.

Варто зауважити, що нині дедалі більше людей намагається покинути Кримський півострів. Упродовж останніх днів Держприкордонслужба зафіксувала суттєве збільшення потоку громадян і транспортних засобів, які в’їжджають на територію України з АРК. За результатами співбесід встановлено, що вже близько 1 тисячі осіб виїхали з Криму вимушено.

Джерело : dpsu.gov.ua


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal