Притулку для безхатченків у Вінниці бути

Свята…клопоти, радощі і плани. А серед нас є люди, котрі не стоять у чергах магазинів, не мають холодильників, а новорічних свят чекають зі сподіванням знайти на смітнику трохи більше їжі, ніж у ...

DSC_0153
Притулку для безхатченків у Вінниці бути

Свята…клопоти, радощі і плани. А серед нас є люди, котрі не стоять у чергах магазинів, не мають холодильників, а новорічних свят чекають зі сподіванням знайти на смітнику трохи більше їжі, ніж у звичайні дні… Їхнє головне завдання – ВИЖИТИ. Просто вижити. Не померти на вулиці від голоду та холоду. Не померти від насильства і від байдужості.

26 грудня Вінницька громадська організація «ВІСЬ» у рамках адвокаційної кампанії «Побачити невидимих, почути мовчазних» провела «круглий стіл з гострими кутами», під час якого було презентовано модель надання послуг для безхатченків. В обговоренні взяли участь понад 90 осіб, серед яких представниці і представники Вінницької міської ради, МБФ «Український жіночий фонд», громадських організацій, журналістської спільноти, навчальних закладів.

Створенню моделі передувала кропітка робота з визначення потреб вінницьких безхатченків, особливо жінок, вивчення світового та українського досвіду щодо функціонування притулків, найбільш успішних акцій з допомоги бездомним особам у світі й Україні, потужна інформаційна кампанія та ще багато чого, про що ми детальніше писали на Громадському Просторі в матеріалі «Деклараціями безхатченків не зігріти» https://www.prostir.ua/?news=deklaratsiyamy-bezhatchenkiv-ne-zihrity

Запропонована модель передбачає створення комунального закладу, котрий працюватиме 24/7, поважатиме людську гідність і матиме трирівневу систему надання послуг, де перший рівень – це «облік, відновлення документів, ранкова інфокава, консультації, перукарня, аптечний пункт, речі на зберігання, пункт обігріву, послуги соц.працівників тощо». Другий рівень містить «тимчасове проживання, сніданок, послуги психолога та соціальних працівників, санітарно-гігієнічні послуги, роботу над подоланням залежностей». А третій рівень – це «майстерня (соціальне підприємство), покращені умови для нічного перебування, навчання, якісне дозвілля, супровід (робота, житло), волонтерська діяльність».

За попередніми розрахунками функціонування такого притулку потребуватиме щороку 2 мільйони 281 тисячу 600 гривень. У цю суму входить утримання 27 штатних одиниць, забезпечення проживанням та харчуванням одночасно 40 осіб, оплата комунальних послуг, придбання медикаментів, необхідних господарських матеріалів тощо.

Це посильна сума для міського бюджету. Та й, направду, немає суми, що була б непосильною для держави, коли йдеться про порятунок людських життів. Життів, що рахуються сотнями, адже у Вінниці понад три сотні безпритульних і щонайменше з них 100 жінок. У Вінниці, що вкотре визнана найкомфортнішим містом України, і водночас є одним із двох українських обласних центрів, де немає притулку для бездомних осіб (при тому, що Херсонська обласна рада 20 грудня вже прийняла рішення про передачу приміщення під розміщення притулку для безхатченків).

За словами заступниці Вінницького міського голови пані Галини Якубович , міська влада зацікавлена у вирішенні питання і планує почати з місця нічного перебування. «Зрозуміло, що кінцевою точкою роботи має бути притулок, і ми над цим працюємо. Але я не можу сказати, що він з’явиться у 2020 році і все буде ідеально працювати».

Отже, питання коли саме це відбудеться, коли саме у найкомфортнішій Вінниці запрацює притулок для безхатченків, що врятує їх від голодно – холодних смертей в процесі вирішення.

Ми, громадська організація «ВІСЬ», разом із робочою групою проекту, волонтерською спільнотою та всіма небайдужими, віримо, що притулок у Вінниці буде.

А ще ми знаємо, що почати функціонувати він має якнайшвидше, адже саме від його наявності залежить системне забезпечення базових потреб безхатченків, забезпечення прав людей, права на життя щонайменше.

Так, ми свідомі, що не всі, хто живуть на вулиці, будуть користуватися запропонованими послугами, але вони мають мати таку можливість щонайменше.

Для довідки: Адвокаційна кампанія «Побачити невидимих, почути мовчазних» реалізується на Вінниччині громадською організацією «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСь». Грант був наданий у рамках проекту «Підтримка нових лідерок та правозахисниць вразливих жінок в Україні, Білорусі, Молдові, Грузії та Росії», що впроваджується французькою організацією IREX Europe за фінансової підтримки Європейського Союзу. Український жіночий фонд є партнером з реалізації проекту в Україні та Молдові.

Зміст та формат проекту є одноособовою відповідальністю Громадської організації «ІПЦ «ВІСЬ» м. Вінниця і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію грантодавців.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу

В Одеській області обговорили співпрацю місцевої влади та неурядового сектору у гуманітарній сфері