Принаймні, в українській атомній галузі не зважають на гендерні стереотипи

На жаль,  в Україні лише 23% жінок обирають професії за науково-технічним напрямком. Натомість щороку попит на таких спеціалісток збільшується. Принаймні, в енергетичному секторі України кількість ...

Начальник відділу розвитку персоналу РАЕС Галина Синиця
Принаймні, в українській атомній галузі не зважають на гендерні стереотипи

На жаль,  в Україні лише 23% жінок обирають професії за науково-технічним напрямком. Натомість щороку попит на таких спеціалісток збільшується. Принаймні, в енергетичному секторі України кількість жінок, зокрема й на відповідальних посадах, зростає, незважаючи на гендерні стереотипи.

Скажімо, сьогодні на Рівненській АЕС працює більше 2 500 жінок, що складає третину від чисельності всього персоналу, така ж статистика дотримана в цілому у Компанії «Енергоатом», де частка жінок складає 33%. Багато з них досягли  тут чималого кар’єрного поступу.  Зокрема, директор з інвестицій Компанії Тетяна Амосова сьогодні входить в «ТОП-20 Inspiring Women in STEM» – унікальної спільноти жінок, які зробили успішну кар’єру в STEM сфері (Science Technology Engineering Mathematics – Наука Техніка Інжиніринг Математика).

На думку ж очільниці відділу розвитку персоналу РАЕС Галини Синиці, ті українські компанії, що стримують кар’єрне зростання жінок, обмежують власний розвиток, знижують свою ефективність. «Необхідно усвідомлювати негативний вплив будь-яких гендерних упереджень у колективі. Адже доведено, що жінки у кризових ситуаціях чи в трансформаційний період в бізнесі здатні приймати нестандартні, зважені рішення, з притаманним саме жінці високим рівнем відповідальності за результат. А при побудові кар’єри зараз багато жінок демонструють справжній професіоналізм, наполегливість, відкритість до нового та потужну силу характеру», – вважає Галина Орестівна.

Нині  на цій поліській АЕС створені належні умови для забезпечення рівних прав, можливостей жінок і чоловіків стосовно працевлаштування, паритетної участі у прийнятті рішень, реалізації рівноцінних можливостей кар’єрного зростання, реалізації права на відпустку по догляду за дитиною, однакової участі працівників у заходах, спрямованих на розвиток лідерських якостей. А робота з персоналом  спрямована на запобігання дискримінації у сфері праці, забезпечення гнучких умов праці для працівників із сімейними обов’язками та забезпечення гендерної рівності на робочому місці.

Як зазначає генеральний директор РАЕС Павло Павлишин:  «На сьогоднішній день близько 300 працівниць Рівненської АЕС заслужено відзначені урядовими нагородами, грамотами та подяками профільного міністерства і компанії. Їхня щоденна турбота про безпечну, надійну та стабільну роботу усього підприємства демонструє те, чого інколи бракує нам чоловікам – справжній професіоналізм та самовідданість».

Ігор Галущак


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»